Orle Gniazdo - szlak spacerowy #2

Dodano 11 grudnia 2018 przez plik GPX
Orle Gniazdo - szlak spacerowy #2
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

138039
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 12,0 km
 • Czas trwania: 3 h 0 min
 • Średnia prędkość: 4,01 km/h
 • Przewyższenie: 519,45 m
 • Suma podejść: 657,86 m
 • Suma zejść: 661,63 m
 • Lokalizacja: Szczyrk
785137
Schronisko PTTK Klimczok
Schronisko na zboczu Magury
785138
Połączenie szlaków
Połączenie szlaku żółtego z Beskidzką Drogą św. Jakuba
785139
Podejście na Trzy Kopce (1082 m n.p.m.)
785140
Pasmo Skrzycznego (1257 m n.p.m.)
Widok z Trzech Kopców (1082 m n.p.m.)
785141
Flaga na Klimczoku (1117 m n.p.m.)
785142
Widok z Klimczoka (1117 m n.p.m.)
Orle Gniazdo – Szczyrk Biła (szlak św. Jakuba) – Przełęcz Karkoszczonka – skrzyżowanie szlaków (św. Jakuba z żółtym) – Trzy Kopce (1082 m n.p.m.) – Klimczok (1117 m n.p.m.) - Przełęczy Siodło – Orle Gniazdo (zejście szlakiem niebieskim)

Trasę rozpoczynamy przy CKiR Orle Gniazdo skąd Beskidzką Drogą św. Jakuba kierujemy się do przystanku Szczyrk Biła. Pierwszą atrakcją, którą spotykamy na szlaku jest położone tuż obok Orlego Gniazda Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, potocznie zwane Sanktuarium "Na Górce". W pobliżu znajduje się również Salezjański Dom Młodzieżowy.

Dochodzimy do skrzyżowania ulic Jagodowej i Jeżynowej oraz przystanku Szczyrk Biła, skręcamy w prawo w ul. Jagodową i kontynuujemy wędrówkę szlakiem św. Jakuba. Przechodząc obok górskiego schroniska turystycznego Chata Wuja Toma docieramy do Przełęczy Karkoszczonka, gdzie skręcamy w prawo i nadal trzymając się Beskidzkiej Drogi św. Jakuba ruszamy w stronę Rezerwatu Stoku Szyndzieli.

Na skrzyżowaniu szlaku św. Jakuba ze szlakiem żółtym skręcamy w prawo, żółtym szlakiem kierując się na Trzy Kopce (1082 m n.p.m.) i dalej, na szczyt Klimczoka (1117 m n.p.m.).

Z Klimczoka schodzimy czarnym szlakiem prowadzącym do Przełęczy Siodło, którą opuszczamy szlakiem zielonym zmierzając w stronę schroniska PTTK Klimczok.

Następnie, kontynuując trasę szlakiem zielonym schodzimy do skrzyżowania ze szlakiem niebieskim. Skręcamy w lewo i niebieskim szlakiem schodzimy w stronę CKiR Orle Gniazdo, po drodze mijając Chatę w Dechę, w której zobaczmy kolekcję starych motocykli oraz wystawę dawnych sprzętów.
Trasę poleca
MARROB Studio

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.