OPOLSKIE KOPALNIE

Dodano 26 lipca 2022 przez plik GPX
OPOLSKIE KOPALNIE
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

264297
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 57,7 km
 • Przewyższenie: 52,15 m
 • Suma podejść: 159,54 m
 • Suma zejść: 159,22 m
 • Data: 18 czerwca 2022
 • Lokalizacja: Opole
1481707
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Kopalnie na opolszczyznie 1
Widok
1481708
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Kopalnie na opolszczyznie 2
Widok
1481709
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Kopalnie na opolszczyznie 4
Widok
1481710
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Kopalnie na opolszczyznie 6
Widok
1481711
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Kopalnie na opolszczyznie 3
Tablica informacyjna
1481712
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Kopalnie na opolszczyznie 5
Widok
Opolskie kopalnie cel kolejnej wycieczki rowerowej. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się ul. Krakowską w stronę Dworca Kolejowego. Na rondzie na Placu Wolności skręcamy w lewo w ulice Ozimską, którą podążamy cały czas prosto. Kawałek za stacją paliw po prawej stronie skręcamy na skrzyżowaniu w prawo w ul. Tysiąclecia.

Następnie w prawo w Grudzicką i znowu cały czas prosto. Przejeżdżamy przejazd kolejowy i ulicą Morcinka, która prowadzi pośród domków jednorodzinnych docieramy do skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo w ulicę Strzelecką. Na pierwszym skrzyżowaniu w prawo w stronę dzielnicy Malina. Kawałek jedziemy ulicą Groszowicka. Na rozwidleniu skręcamy mocno w lewo w Podlesie.

Najbliższe km pokonujemy tą drogą. Po drodze mijamy stawy Malina. Z Olimpijczyków skręcamy znowu w lewo w Teligi. Wyjeżdżając z lewego zakrętu skręcamy w prawo w Gagarina. Pedałujemy przed siebie, przez pola docieramy do lasu, gdzie musimy pokonać tory kolejowe. (NALEŻY ZACHOWAĆ DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ) Za torami kolejowymi skręcamy w lewo. (Nie jest trudno trafić, ponieważ przemieszczamy się szlakiem Św. Jakuba, który oznaczony jest żółtą muszlą na niebieskim tle).
Cały czas prostą tym leśnym duktem. Trasa przyjemna pośród drzew. Z lasu wyjeżdżamy w okolicach boiska w Kosorowicach. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą główną, gdzie musimy jechać po lekkim łuku prosto. (Znak wskazuje kierunek na Kamień Śląski). Teraz drogą asfaltową podążamy cały czas prosto. Pierwsza skrzyżowanie z drogą w lewo pokonujemy prosto (później tu wrócimy :)) Na kolejnej krzyżówce skręcamy w prawo. Po około 400 metrach skręcamy w prawo w leśną ścieżkę. Na następnym skrzyżowaniu, w lewo. W oddali widzimy już znaki ostrzegawcze i zwały ziemi. Docieramy do pierwszej kopalni.
Jedziemy przed siebie i jesteśmy na początku ścieżki edukacyjnej.
Zjeżdżamy w dół. Pierwsze rozwidlenie pokonujemy w lewo. Następnie skręcamy dwa razy w prawo i na kolejnym rozwidleniu w lewo. Teraz trasa troszkę w górę. Na górze czeka Nas mała przeszkoda, musimy pokonać górę ziemi, za którą znajduje się ścieżka gdzie skręcamy w prawo. (Po lewej stronie mamy rezerwat Przyrody Kamień Śląski) Po około 1,5 km jazdy leśną ścieżką skręcamy w prawo. Wyjeżdżamy z lasu na skrzyżowaniu gdzie już byliśmy. Jedziemy prosto. Asfaltem docieramy do Kamienia Śląskiego. Z ulicy Adama Mickiewicza kierujemy się prosto w Świętego Jacka, który prowadzi łukiem w lewo. Na następnym łuku w prawo jedziemy prosto w ulicę Wapienną. Polną drogą docieramy do lasu i kolejnej kopalni.
Jedziemy ścieżką leśną przed siebie. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Po ponad 1 km docieramy do głównej drogi prowadzącej z Kamienia Śląskiego do Otmic. Skręcamy w lewo. Pokonujemy przejazd kolejowy za którym skręcamy w lewo. Teraz ścieżką wzdłuż torów docieramy do Tarnowa Opolskiego. Z ulicy Ogórkowej skręcamy w lewo w ulicę Powstańców Śląskich. Na kolejnym skrzyżowaniu w prawo. Z ulicy Księdza Klimasa skręcamy w lewo w Tadeusza Kościuszki, następnie w Koraszewskiego. Jesteśmy znowu na leśnych duktach. Mijamy boisko i skręcamy lekko w prawo. Po około 1,5 km skręcamy na skrzyżowaniu w lewo. Po ponad 4 km skręcamy w prawo. Jesteśmy na drodze, której już dzisiaj jechaliśmy tylko, że w przeciwnym kierunku. Po kolejnym km skręcamy w lewo. Jedziemy do końca drogi. Przed torami kolejowymi skręcamy w prawo. Jadąc ulicą Smolki pokonujemy przejazd kolejowy i docieramy do ulicy Oświęcimskiej, którą jedziemy aż do okolic Kościoła. Na rozwidleniu skręcamy w lewo w ulicę Buhla. (Końcówka ulicy Oświęcimskiej i Księdza Jerzego Popiełuszki musimy pokonać ostrożnie ponieważ droga prowadzi pod prąd). Na wysokości Poczty Polskiej skręcamy w lewo. Z Groszowic wyjeżdżamy ul. Jana Augustyna. Drogą wśród pól docieramy do brzegów Odry. Najbliższe km będzie nam towarzyszyć. Asfaltem wjeżdżamy pod górkę, gdzie na szczycie skręcamy w lewo. Zjeżdżamy w dół i w lewo. Po prawej mamy Kąpielisko Bolko a po lewej Odrę. Docieramy do śluzy na Młynówce, skręcamy w prawo. Jadąc wzdłuż Młynówki docieramy Mostu Groszowego i skręcamy w prawo. Na placu Wolności skręcamy w lewo. Docieramy do miejsca startu wycieczki – Rynek w Opolu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góra Świętej Anny
Góra Świętej Anny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane...

Mapa Opole
Opole - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Mapa Kraina Dinozaurów
Kraina Dinozaurów - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.