Opole – Malina – Opole

Dodano 25 lipca 2021 przez plik GPX
Opole – Malina – Opole
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

221449
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 28,6 km
 • Przewyższenie: 15,88 m
 • Suma podejść: 76,27 m
 • Suma zejść: 78,4 m
 • Data: 19 czerwca 2021
 • Lokalizacja: Opole
1250378
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 6
Leśny zbiornik
1250379
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 10
kierunkowskaz
1250380
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 11
Kamionka
1250381
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 12
Widać
1250382
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 17
Łąka
1250383
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 21
Jeziorko
1250384
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 5
Droga
1250385
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 4
Droga
1250386
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 1
Widoki
1250387
Kuznia w Siodelku - Trasa Rowerowa Opole - Zbiornik - Malina - Opole 3
Most
Wycieczka rowerowa Opole – Malina – Opole. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda.
Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia.
Pokonujemy skrzyżowanie prosto. Kawałek za nim na wysokości przystanku autobusowego jedziemy w prawo w drogę polną. Teraz szutrem jedziemy przed siebie. Trasa prowadzi w górę. Docieramy do skrzyżowania, na którym jedziemy nadal prosto. Asfaltem jedziemy w dół. Po prawej mamy obwodnicę, po lewej las. Pokonujemy mostek i w prawo. Dojeżdżamy do torów kolejowych, przejeżdżamy przez nie i w prawo dalej asfaltem. Po lewej mamy działki rekreacyjne. Jedziemy do końca tej drogi i skręcamy w lewo. Na wysokości przystanku autobusowego przechodzimy na drugą stronę. Pokonujemy mostek.
Przed nami taka ścieżka
Po drodze mijamy miejsce odpoczynku. Docieramy do torów kolejowych które musimy pokonać. (TRZEBA ZACHOWAĆ DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ) Na pierwszym rozwidleniu w lewo, następnie w prawo.
W tle oprócz dźwięków lasu słychać dźwięki strzelnicy. Docieramy do zbiornika wodnego w lesie, który jest zamieszkany przez m.in. młode żaby.
Dojeżdżamy do drogi 94, skręcamy w lewo. Po nie całym km skręcamy w prawo, w leśną ścieżkę. Jadąc wśród drzew znowu docieramy do drogi asfaltowej. Skręcamy znowu w prawo. Wjeżdżamy do dzielnicy Malina. Po około 1,5 km główna droga prowadzi prosto My skręcamy w prawo (ul. Olimpijską). Kawałek dalej w lewo w ul. Sportową i na rozwidleniu w prawą odnogę w ul. Świętokrzyską. Asfaltem wśród domków wyjeżdżamy w pole. Po prawej stronie widać stawy Malina. Kręcimy cały czas przed siebie ścieżka wije się wśród pól i różnej wielkości oczek wodnych. Docieramy do przejazdu kolejowego. Przed nim skręcamy w prawo. W drogę równoległą do torów. Na końcu tej ścieżki kierujemy się w lewo.
Droga znowu prowadzi wzdłuż torów po lewej. A po prawej mamy Kamionkę.
Jadąc wzdłuż torów docieramy do ciekawego miejsca. (wzdłuż ścieżki są tablice informacyjne)
Wracamy kawałek ścieżką, którą przyjechaliśmy do tunelu pod torami i nim przejeżdżamy na drugą stronę. Teraz możemy jechać przed siebie lub w prawo. (oba wybory doprowadzą Nas w to samo miejsce) Okrążamy jeziorko i docieramy do ul. Narutowicza, którą jedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo.
Za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową. Teraz około 2 km przed siebie. Przejeżdżamy most i skręcamy w lewo w ul. 1 Maja. Następnie w prawo w ul. Krakowską. Jadąc prosto docieramy do miejsca startu wycieczki.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kraina Dinozaurów
Kraina Dinozaurów - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto...

Mapa Opole
Opole - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Wakacje na trasach Euroregionu Pradziad
Spędzasz wakacje w okolicach Nysy, Prudnika czy Kędzierzyna-Koźla? A może urzekło Cię Opole, Krapkowice czy Strzelce Opolskie? Masz tutaj swoje ulubione szlaki? Nagraj lub narysuj trasę: pieszą, rowerową, a nawet kajakową. Wybór należy do Ciebie, dodaj opis i zdjęcia - spraw by trasa była atrakcyjna. Pokaż jak piękne okolice masz okazję odkrywać! Podziel się swoimi wrażeniami z innymi. więcej »
Zgłoszono!
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.