category-icon

Opole – Malina – Opole

28 km
10 m
Opole

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-06-19
Opole
category-icon
28 km
10 m
10 m
Łatwy
4.3/6
Wycieczka rowerowa Opole – Malina – Opole. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda.
Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia.
Pokonujemy skrzyżowanie prosto. Kawałek za nim na wysokości przystanku autobusowego jedziemy w prawo w drogę polną. Teraz szutrem jedziemy przed siebie. Trasa prowadzi w górę. Docieramy do skrzyżowania, na którym jedziemy nadal prosto. Asfaltem jedziemy w dół. Po prawej mamy obwodnicę, po lewej las. Pokonujemy mostek i w prawo. Dojeżdżamy do torów kolejowych, przejeżdżamy przez nie i w prawo dalej asfaltem. Po lewej mamy działki rekreacyjne. Jedziemy do końca tej drogi i skręcamy w lewo. Na wysokości przystanku autobusowego przechodzimy na drugą stronę. Pokonujemy mostek.
Przed nami taka ścieżka
Po drodze mijamy miejsce odpoczynku. Docieramy do torów kolejowych które musimy pokonać. (TRZEBA ZACHOWAĆ DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ) Na pierwszym rozwidleniu w lewo, następnie w prawo.
W tle oprócz dźwięków lasu słychać dźwięki strzelnicy. Docieramy do zbiornika wodnego w lesie, który jest zamieszkany przez m.in. młode żaby.
Dojeżdżamy do drogi 94, skręcamy w lewo. Po nie całym km skręcamy w prawo, w leśną ścieżkę. Jadąc wśród drzew znowu docieramy do drogi asfaltowej. Skręcamy znowu w prawo. Wjeżdżamy do dzielnicy Malina. Po około 1,5 km główna droga prowadzi prosto My skręcamy w prawo (ul. Olimpijską). Kawałek dalej w lewo w ul. Sportową i na rozwidleniu w prawą odnogę w ul. Świętokrzyską. Asfaltem wśród domków wyjeżdżamy w pole. Po prawej stronie widać stawy Malina. Kręcimy cały czas przed siebie ścieżka wije się wśród pól i różnej wielkości oczek wodnych. Docieramy do przejazdu kolejowego. Przed nim skręcamy w prawo. W drogę równoległą do torów. Na końcu tej ścieżki kierujemy się w lewo.
Droga znowu prowadzi wzdłuż torów po lewej. A po prawej mamy Kamionkę.
Jadąc wzdłuż torów docieramy do ciekawego miejsca. (wzdłuż ścieżki są tablice informacyjne)
Wracamy kawałek ścieżką, którą przyjechaliśmy do tunelu pod torami i nim przejeżdżamy na drugą stronę. Teraz możemy jechać przed siebie lub w prawo. (oba wybory doprowadzą Nas w to samo miejsce) Okrążamy jeziorko i docieramy do ul. Narutowicza, którą jedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo.
Za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową. Teraz około 2 km przed siebie. Przejeżdżamy most i skręcamy w lewo w ul. 1 Maja. Następnie w prawo w ul. Krakowską. Jadąc prosto docieramy do miejsca startu wycieczki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Opole
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Kraina Dinozaurów
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kraina Dinozaurów

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto skamienieliny dinozaurów, na bazie tych wykopalisk utworzono „Park Krasiejów” z wieloma atrakcjami. Przez środek tego terenu przepływa rzeka Mała Panew – świetna do uprawiania kajakarstwa. Obszar ten jest bogaty w ciekawe zakątki, obiekty przyrodnicze i turystyczne. Zaznaczono wszystkie szlaki : piesze, rowerowe , konne i kajakowe.
Mapa została przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych, nie ma odpowiednika w wersji papierowej.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Bory Niemodlińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie