Opole - Kopalnia Folwark

Dodano 26 maja 2020 przez plik GPX
Opole - Kopalnia Folwark
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

173856
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 22,2 km
 • Przewyższenie: 36,88 m
 • Suma podejść: 77,49 m
 • Suma zejść: 77,92 m
 • Data: 14 maja 2020
 • Lokalizacja: Opole
989645
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark
989646
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 10
989647
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 9
989648
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 8
989649
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 6
989650
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 7
989651
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 1
989652
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 5
989653
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 2
989654
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 3
989655
Kuznia w siodelku - Opole - Kopalnia Folwark 4
W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Dworca Kolejowego ulicą Krakowską. Na rondzie przy Placu Wolności skręcamy w prawo w stronę mostu Groszowego. Za mostem skręcamy w prawo i na zaraz w lewo w ulicę Barlickiego. Po prawej stronie mijamy stawek z fontanną a następnie Amfiteatr. Wjeżdżamy na ścieżkę prowadzącą po wale. Zjeżdżamy pod most kolejowy. Dojeżdżamy do śluzy. Ścieżka prowadzi ślimakiem na zielony most. Z mostu zjeżdżamy w prawo, następnie na wysokości wału zjeżdżamy w lewo. Po prawej stronie mamy Park 800 lecia Opola. Na skrzyżowaniu pod wałem jedziemy w lewo. Wjeżdżamy na most i skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do głównej drogi prowadzącej z Opola do Raciborza. Przecinamy tą drogę prosto. Na pierwszym skrzyżowaniu w lewo. Teraz cały czas przed siebie drogą numer 414. Mijamy Winów, Górki i wjeżdżamy do Chrząszczyc. Kawałek za boiskiem skręcamy w lewo w drogę Polną.
Mijamy tablicę.
(zdjęcie 5)
Dojeżdżamy do celu wycieczki.
(zdjęcia 1,2,3,4)
Wracamy ścieżką, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. ks. Jana Skorupy. Droga szutrowa lekko w dół, na końcu skręcamy znowu w lewo. (Po lewej taki widok)
(zdjęcie 6)
Docieramy do głównej “bramy” do kopalni. Mijamy rogatki (osobiście jedne pokonałem dołem drugie mi otworzono) W oddali mijamy potężne wywrotki.
(zdjęcie 7)
Asfaltem docieramy do drogi krajowej 45. Skręcamy w prawo i zaraz w lewo na rozwidleniu z Kapliczką. Przejeżdżamy pod liniami (zdjęcie 8) wysokiego napięcia i skręcamy w lewo w drogę polną. (Jadąc prosto dojedziemy do Śluzy Groszowice) Docieramy do wałów. Mamy 3 ścieżki do wyboru. Po prawej lub lewej stronie wału oraz koroną wału. Dojeżdżamy do mostu prowadzącego na wyspę Bolko
(zdjęcie 9, 10)

Wjeżdżając na most jedziemy prosto (nie skręcamy w drogę w którą już jechaliśmy) Na końcu asfaltu skręcamy w lewo. Droga z górki, kawałek po kostce brukowej. Wjeżdżamy do Parku Bolko. Jedziemy przed siebie a po prawej stronie cały czas mamy ZOO. Docieramy do Mostu. Zjeżdżając z niego po lekkim łuku w prawo jedziemy prosto. Docieramy na Młynówki. Przejeżdżamy na drugą stronę, gdzie skręcamy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi pod torami kolejowymi. Następnie wjeżdżamy do góry, przejeżdżamy po przejściu dla rowerzystów. Po prawej stronie mamy komendę policji. Skręcamy w drogę pomiędzy hotelem a policją. Docieramy do Krakowskiej, gdzie skręcamy w lewo. Cały czas prosto i docieramy do miejsca startu wycieczki.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góra Świętej Anny
Góra Świętej Anny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane...

Mapa Opole
Opole - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki).

Mapa Kraina Dinozaurów
Kraina Dinozaurów - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0