category-icon

Opole i jezioro Turawskie

122 km
8 h 11 min
377 m
Opole i wiele innych

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-06-05
Opole i wiele innych
category-icon
122 km
377 m
266 m
Łatwy
8 h 11 min
5/6
Rekonesans po terenach na których jeszcze nigdy nie byłem. Do Opola dojechaliśmy pociągiem IC. Cena 2 biletów z Katowic wraz z biletami na przewóz rowerów to koszt około 45 zł. Wychodzi znacznie taniej niż autem. Z dworca udaliśmy się najpierw na pętelkę po mieście. Nie udało się dostać w rejon Wieży Piastowskiej ale za to obejrzeliśmy sobie Rynek. Dalsza trasa to odwiedzenie Jeziora Turawskiego. Szukaliśmy możliwości noclegu pod namiotem i namierzyliśmy dwa pola. Wokół jeziora i w okolicy sporo ścieżek rowerowych które cieszą się sporym zainteresowaniem. My byliśmy tam około 8:00 a ludzi było już sporo. Powrót przez Ozimek i Zawadzkie. Jechaliśmy wzdłuż Małej Panwi. Znajduje się tam kilka stanic umożliwiających wypożyczenie kajaku i dowożących w górę rzeki osoby zainteresowane spływami. W Krasiejowie Park Dinozaurów Jurapark. Nie było czasu żeby wszystko zobaczyć ale wybierzemy się tam za kilka dni rodzinnie i na dłużej więc będzie więcej czasu na atrakcje.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Świętochłowice. Plan miasta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Świętochłowice. Plan miasta

Plan Świętochłowic – skala 1: 9 000 ze spisem ulic. Plan aktualizowany w terenie. Na planie zaznaczono między innymi rodzaje nawierzchni dróg, szkoły, numeracje posesji. Plan obejmuje miasto w granicach administracyjnych. 

Opole
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Okolice Częstochowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Częstochowy

Mapa Częstochowy i okolic obejmuje swym zasięgiem zachodnie okolice Częstochowy, a w nich Park Krajobrazowy Górnej Liswarty, powiat lubliniecki, zawiera sieć dróg z numeracją, granice gmin oraz bogatą treść turystyczną: szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze, zabytki, ciekawe miejsca i przyrodniczą - granice rezerwatów, pomniki przyrody. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach.

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Kraina Dinozaurów
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kraina Dinozaurów

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto skamienieliny dinozaurów, na bazie tych wykopalisk utworzono „Park Krasiejów” z wieloma atrakcjami. Przez środek tego terenu przepływa rzeka Mała Panew – świetna do uprawiania kajakarstwa. Obszar ten jest bogaty w ciekawe zakątki, obiekty przyrodnicze i turystyczne. Zaznaczono wszystkie szlaki : piesze, rowerowe , konne i kajakowe.
Mapa została przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych, nie ma odpowiednika w wersji papierowej.