Oława-Siedlce-Zakrzów-Kotowice-Zakrzów-Siedlce-Oława

Dodano 9 lipca 2012 przez Garmin
Oława-Siedlce-Zakrzów-Kotowice-Zakrzów-Siedlce-Oława
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11116
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 27,6 km
 • Czas trwania: 2 h 19 min
 • Średnia prędkość: 11,89 km/h
 • Przewyższenie: 47,59 m
 • Suma podejść: 222,07 m
 • Suma zejść: 262,93 m
 • Data: 8 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Oława
71642
widoki z wieży
71644
widoki z wieży
71648
widoki z wieży
71650
widoki z wieży
71651
widoki z wieży
71652
widoki z wieży
71653
widoki z wieży
71654
widoki z wieży
71655
widoki z wieży
71656
widoki z wieży
71657
wieża widokowa
Wieża widokowa powstała na granicy gmin Czernica i Siechnice, a dokładnie na lewym brzegu Odry, w Utracie - przysiółku leżącym niespełna dwa kilometry na północny zachód od Kotowic.
Wieża ma 41 metrów wysokości. Budowa trwała prawie pół roku. Nowa atrakcja ma przywrócić funkcję turystyczną Kotowic i podnieść atrakcyjność gminy, nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale i powiatu oławskiego. Wieża widokowa już bezpłatnie służy turystom. Wieża znakomicie wpisuje się w otoczenie. Zaprojektowano ją, by komponowała się z otoczeniem i upodabniała do rosnących drzew. Na wieżę prowadzi 221 schodów. Z trzech zadaszonych platform widokowych podziwiać można malowniczą dolinę rzeki Odry, z dwoma stalowymi mostami kolejowymi, a także okoliczne lasy, pozostałość dawnych łęgów i grądów. Ponadto widać widać stamtąd panoramę Czernicy, Kamieńca Wrocławskiego, Jeszkowic, Gajkowa i Ratowic. Uwadze nie ujdą także - dominujący na horyzoncie wrocławski drapacz Sky Tower, most rędziński, siechnicka elektrociepłownia czy masyw Ślęży. Zdaniem Łukasza Bednarskiego z Kotowic, najpiękniejsze widoki podziwiać można z wieży wcześnie rano, gdy okoliczne łąki pokryte są rosą, a powietrze przesiąknięte jest unoszącą się bryzą, i pod wieczór, kiedy zachodzące słońce znika za leśnym horyzontem.
71658
Winna Góra
Winna Góra, przed II wojną œświatową okreœślana również jako Sosnowe Wzgórza. Są to zalesione zespoły wydm tworzące miejsce do czynnego wypoczynku. Okolica ta lata świetnośœci przeżywała na początku XX wieku.
W przewodniku z roku 1935 czytamy o znajdującej się tutaj restauracji „Winna
Góra”, leśœniczówce, placu zabaw dla dzieci, miejscu widokowym na panoramę Oławy oraz strzelnicy sprzed I wojny śœwiatowej służącej oławskiemu garnizonowi huzarów.
Winna Góra swoją nazwę wzięła od znajdującej się tutaj przez krótki czas winnicy, która w XVIII wieku powstała na polecenie Fryderyka Wielkiego zafascynowanego tym miejscem. Uprawa winogron okazała się jednak nietrafioną inwestycją, ale dzięki temu stojące zabudowania przekształcono póŸniej w restaurację. Po drugiej wojnie światowej budynki popadały w coraz większą ruinę i tylko dzięki prywatnej inicjatywie miejsce to odzyskało swoją dawną œświetnoœść.
W latach 90-tych na tym terenie działała kopalnia piasku, która powoli zaczęła zamieniać
to miejsce w równinę. I tylko dzięki protestom mieszkańców Olawy oraz różnych oławskich instytucji powstrzymano dalsze niszczenie tej okolicy. Warto zaznaczyć, że kopalnia piasku pochłonęła największe wzniesienie o wysokoœci 140 m
n.p.m. W tym miejscu jest obecnie płaskie wyrobisko zalesione młodymi sosnami.
Natomiast teraz najwyższy punkt Sosnowych Wzgórz mamy na Winnej Górze - 133 m n.p.m.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.