OGRODZIENIEC - SMOLEŃ

Dodano 22 sierpnia 2012 przez plik GPX
OGRODZIENIEC - SMOLEŃ
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

12906
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 44,1 km
 • Czas trwania: 7 h 19 min
 • Średnia prędkość: 6,03 km/h
 • Przewyższenie: 140 m
 • Suma podejść: 919,17 m
 • Suma zejść: 930,67 m
 • Data: 20 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Ogrodzieniec
81648
WIDOK
WIDOK Z ZAMKU SMOLEŃ
81649
ZAMEK OGRODZIENIEC
RUINY ZAMKU W OGRODZIEŃCU
81650
SMOLEŃ
ZAMEK SMOLEŃ
81651
ZEGAROWE SKAŁY
ZEGAROWE SKAŁY
81652
STODOŁA
81653
WIATRAK - KIERUNKOWSKAZ
81654
ZEGAROWE SKAŁY
Wycieczka rowerowa w okolicach Ogrodzieńca. Start w Hutkach Kankach. Żółtym szlakiem pieszym pojechaliśmy w stronę Ogrodzieńca, następnie wjechaliśmy na niebieski szlak rowerowy, który omijając Ogrodzieniec prowadzi do Podzamcza i ruin zamku. Trasa początkowo bardzo sympatyczna, szeroka ścieżka prowadząca przez lasem, gorzej jest po zjeździe z ul. sosnowej po przecięciu drogi 791. Na mapie oznaczona trasa rowerowa, ale tak na prawdę jest to ścieżka o nawierzchni "pustynnej" i na dodatek pod górę. Dalej jest już znacznie lepiej i spokojnie dojeżdżamy do zamku, gdzie można spędzić trochę czasu, zwiedzając. Lub dobijając się na parku linowym :). Z Podzamcza ruszyliśmy dalej na zamek Smoleń. Trasa bardzo dobra. Początkowo leśna droga, następnie mało uczęszczany przez samochody asfalt i najważniejsze jedziemy góra, dół, góra, dół :)
W tym miejscu przyczepię się do oznaczeń szlaku rowerowego, na mapie czerwony, na trasie raz niebieski, raz czerwony, tak trochę. Poz zamkiem przy wiacie przypinamy rowery i drobna wspinaczka do ruin. Ze Smolenia ruszamy w kierunku strażnicy w Ryczowie. Po drodze mijamy przepiękne Zegarowe Skały. Dalej jedziemy leśnym szlakiem, i znowu góra, dół, góra, dół. Dojeżdżamy do drogi prowadzącej na Kwaśniów. I tutaj UWAGA !!! Na mapie mieliśmy skrót do Ryczowa, niby wspaniała szeroka droga, ale to była droga przez mękę. Była może szeroka, taki piach, przez łzy śmialiśmy się, że rozwiązaliśmy zagadkę gdzie znika Pustynia Błędowska. Po zaliczeniu strażnicy w Ryczowie ruszyliśmy w kierunku Hutek i częściowo tą sama drogą od przecięcia 791 wróciliśmy do naszego hotelu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.