Od Tenczyna do Pieskowej Skały

Dodano 23 sierpnia 2014 przez rysowanie
Od Tenczyna do Pieskowej Skały
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

48009
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Samochód
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 46,3 km
 • Przewyższenie: 231,53 m
 • Suma podejść: 459,39 m
 • Suma zejść: 438,43 m
 • Data: 18 czerwca 2014
 • Lokalizacja:
282410
Zamek w Tenczynie
282411
Zamek w Tenczynie
282412
Dolina Kobylańska
282413
Skalny stwór w Dolinie
282414
Las w Dolinie
282415
Zamek w Pieskowej Skale
282416
Zamek w Pieskowej Skale
282417
Tablica przy zamku
282418
Zamek w Pieskowej Skale
282419
Maczuga Herkulesa
282420
Wapienne skały
282421
Zamek w Ojcowie
Od Tenczyna do Pieskowej Skały - mała wycieczka rozrosła się do dużych rozmiarów :) W planach był jedynie zamek w Tenczynie, ale pogoda sprzyjała, czasu było dużo, więc czemu nie zobaczyć czegoś jeszcze. Padło na najbardziej znany obiekt czyli zamek w Pieskowej Skale. Odległość wcale nie taka duża, więc ruszamy. Na początek Tenczyn. Do zamku można dojść bodajże dwoma (najbardziej znanymi drogami) - my wybraliśmy tę dłuższą, która wiedzie pod górkę przez las. Druga okazała się być znacznie prostszą. Następnym razem bedziemy wiedziec ;) Idziemy wiec pod górkę, docieramy w końcu do zamku. Zamknięty :( okazalo sie, że na zamek wejśc nie można, ale na szczęscie nikt nie pilnował i znaleźliśmy jakieś tajemne przejsćie. Chyba wiele osob tędy przechodziło, bo widać był, że przejście to jest często używane ;) zamek dosyć mały, ale bardzo urokliwy. Widać że coś tu sie dzieje, naprawy, remonty, podesty, schody. Ktoś zaczyna dbać, zobaczymy, jak mu to wyjdzie. Pozwiedzaliśmy, pozagladaliśmy do zakamrków, jedziemy dalej. Kierunek Pieskowa Skała.

Nawigacja nas troszke dziwnie prowadzila, czasami drogi były bardzo kiepskie, ale w koncu dotarliśmy. Po drodze jednak jeszcze Dolina Kobylańska - będąc tak blisko aż żal nie zajrzeć. Tutaj zrobiliśmy sobie mały popas i dłuższą przerwę. Było dopiero koło poludnia, wiec czasu naprawdę mieliśmy sporo. Nie wchodziliśmy daleko, jednynie do lasku i z powrotem. Tam spotkalismy ciekawą skałę z oczami i rozdziawioną buzią ;) ciekawe, co ją tak zdziwiło ;) chwilę posiedzieliśmy na trawce, coś przekąsiliśmy, podziwialiśmy też wspinaczy, których jest tam mnóstwo o każdej porze roku. Dalej w drogę. Teraz już tylko Pieskowa Skała.

Tutaj najpiękniej. Zaczęliśmy od dziedzińca, troszkę się tam pokręciliśmy, ale nie wchodziliśmy do samego zamku. Zeszliśmy poniżej zamku i stamtad można było podziwiać go w całej okazałości. A zaraz obok Maczuga Herkulesa. Kolejna niezwykla skała. Zamek prezentowal się wspaniale. Teraz już tylko kilka kilometrów przed nami i Ojców. Tutaj znacznie mniej okazale, ale przeciez nie wszedzie musi być cudnie :)

I tak jednego dnia udalo nam sie zobaczyć trzy zamki i kilka niezwyklych form skalnych. I co najważniejsze - odpoczynek na świeżym powietrzu :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Ojcowski Park Narodowy
Ojcowski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje obszar Ojcowskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe (od Sułoszowej na północy do Modlnicy na południu oraz od Jerzmanowic na zachodzie...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0