Od Batorówka po Machovski Kryż na biegówkach

Dodano 8 kwietnia 2013 przez Garmin
Od Batorówka po Machovski Kryż na biegówkach
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

18440
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 28,0 km
 • Czas trwania: 4 h 1 min
 • Średnia prędkość: 6,94 km/h
 • Przewyższenie: 144,62 m
 • Suma podejść: 569,57 m
 • Suma zejść: 553,7 m
 • Data: 8 kwietnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Karłów
103152
LAP001
LAP001
103153
w stronę Pasterki
103154
szlak przetarty skuterem
103155
wokół szczelińca
103156
tablice informacyjne
103157
w tle Szczeliniec Wielki
103158
Szczeliniec Wielki w odddali
103159
W oddali Broumovskie Steny
103160
W stronę Machovskiego Kryża
103161
Schronisko Pasterka
103162
stosunkowo łagodne zjazdy
103163
poczatek trasy biegowej
103164
Sawanna
103165
parking Batorówek
103166
parking koniec trasy
103167
okolice Batorówka
103168
na trasie
103169
okolice Machovskiego Kryża
103170
Na Drodze Stu zakrętów
103171
Machovsky Kryż
103172
Machovsky Kryz węzeł szlaków
Wyjeżdżam rano samochodem w kierunku Kłodzka, potem w stronę Radkowa. Samochód zostawiam na bezpłatnym, niestrzeżonym parkingu przy Drodze Stu Zakrętów. Na parkingu jeszcze pusto. Po chwili podjeżdża auto, z którego wysiadają dwie osoby, przyjechały tu pobiegać kilka kilometrów, mieszkają niedaleko. Oni biegną w stronę Batorówka, ja ruszam w stronę w stronę Pasterki. W tym celu należy przejść na drugą stronę ulicy. Trasa jest ratrakowana, dobrze utrzymana i rano jeszcze zmrożona. Do Pasterki jest tylko jeden poważniejszy zjazd a tak trasa praktycznie niczym nie zaskakuje. Tuż przed Schroniskiem Pasterka po lewej stronie roztaczają się wspaniałe widoki na Szczeliniec. Ratrakowana trasa przy schronisku biegnie w lewo, a ja jeszcze postawiam Machovsky Kryż. Tutaj trasa przetarta jest skuterem śnieżnym. Z tej trasy korzysta wielu Czechów, którzy biegają po naszej stronie. Stwierdzić bowiem trzeba, iż mimo że 95% trasy przebiega w Polsce, to językiem dominującym jest tu język czeski.
Ten fragment trasy jest dość wymagający, droga wąska i brak jednolitego śladu. Jest za to piękna, prowadzi między małymi skalnymi formami, a sam Machowski Kryz to ważny węzeł szlaków.
Z Machowskiego Kryża wracam do Pasterki i dalej kontynuuję bieg. Teraz trasa wiedzie do Karłowa. Ponownie piękna panorama Szczelińca Wielkiego. Na otwartych przestrzeniach trochę dokucza wiatr, ale generalnie jest ciepło.
Z Karłowa ruszam w stronę Batorówka. Tutaj kończy się ratrakowany ślad, a zaczyna przetarty przez narciarzy, którzy swoja trasę zaczynają na parkingu w Batorówku.
Jest już blisko południa, robi się naprawdę ciepło. trzeba uważać, bo ślad z mrożonego miejscami robi się miękki, co powoduje nagłe hamowanie.
Od Batorówka trasa robi się już uciążliwa. śnieg miękki i trzeba się naprawdę namęczyć, aby jakoś się przemieszczać. Szczęśliwie docieram jednak do parkingu, na którym stoi teraz kilka aut. Biegaczy więc nie brakuje, mimo że to jakby po sezonie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góry Stołowe
Góry Stołowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Gór Stołowych przedstawia niezwykle malowniczy zakątek SUdetów. Góry Stołowe położone są w Sudetach Środkowych, na styku z Sudetami Wschodnimi. Mapa przedstawia obszar zamknięty na zachodzie przez czeski Hronov, na południu...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
29 stycznia 2015 jedrula77 napisał:
Fajna trasa
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.