Oborniki Wlkp - Boruszyn - Bagno Chlebowo

Dodano 15 września 2013 przez plik GPX
Oborniki Wlkp - Boruszyn - Bagno Chlebowo
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

29586
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 67,7 km
 • Czas trwania: 8 h 30 min
 • Średnia prędkość: 7,95 km/h
 • Przewyższenie: 71 m
 • Suma podejść: 1 488,68 m
 • Suma zejść: 1 492,28 m
 • Data: 1 września 2013
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Polska Wielkopolska Oborniki
152243
Obelisk
152244
Padalec
152245
Mikolaj Dobrzycki
152247
Koniec Bagna Chlebowo
152249
Dom Kazimierza Nowaka
152250
Kowanowko
152251
Strażnicy Bagna
152252
Cmentarz ewangelicki
152254
Most w Stobnicy
Celem wycieczki była miejscowość Boruszyn, w którym w latach 30-tych XXw. mieszkał Kazimierz Nowaki i, z którego to w 1931 wyruszył na „podbój” Afryki… rowerem. Zainteresowanych odsyłam do źródeł, a warto zgłębić wiedzę o tej postaci.
Z Obornik Wlkp. niebieskim szlakiem NSR udajemy się do Stobnicy, odwiedzając po drodze Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie, gdzie znajduje się ciekawy obelisk pod którym pochowany jest bohater walk o niepodległość Mikołaj Dobrzycki. W Stobnicy można zobaczyć jeszcze kolejowy most nad Wartą, stan mostu z roku na rok jest co raz gorszy. W Stobnicy znajduje się też odział Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie prowadzi się badania nad Wilkami, Konikami Polskimi i ogólnie przyrodą w szerokim tego sława znaczeniu. Można przejechać się ścieżką dydaktyczną, której pełna pętla wynosi 7,5km, my przejechaliśmy tylko fragment. W Boruszynie koniecznie trzeba zobaczyć dom Kazimierza Nowaka. Krótki postój pod sklepem z napojami i udajemy się w kierunku Bagna Chlebowo naszego drugiego celu tej wycieczki. Po drodze w Tereny Bagna są poprzecinane groblami między oczkami wodnymi, z których do niedawna wydobywano torf. Rezerwat Bagno Chlebowo jest w południowej części całości, jednak dostęp do niego jest bardzo utrudniony i nie oznakowany. Z jednej mapy ( GPSwielkopolska) wynikało , że przekroczyliśmy granice rezerwatu, jednakże po powrocie i porównaniu z innymi mapami okazało się , że rezerwat tylko liznęliśmy… będzie trzeba powrócić raz jeszcze w to miejsce, a warto bo jest bardzo urokliwe i o każdej porze roku wygląda inaczej. To już moja 3 wizyta na Bagnie Chlebowo. Z Bagna na przełaj wydostaliśmy się w miejscowości Lipka, aby dalej przez Bębnikąt udać się wzdłuż Wełny do Kowanówka i zobaczyć Kardiologiczny Szpital Rehabilitacyjny, a dalej to już tylko powrót do mety w Obornikach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kwl
3 kwietnia 2015 kwl napisał:
Na początku sierpnia odbywa się co roku plener podróżniczy im. Kazimierza Nowaka w Boruszynie. Wtedy warto tam zajrzeć.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta