Oborniki Bagno Chlebowo Obrzycko Oborniki

Dodano 13 lipca 2014 przez plik GPX
Oborniki Bagno Chlebowo Obrzycko Oborniki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

45268
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 80,0 km
 • Czas trwania: 10 h 25 min
 • Średnia prędkość: 7,67 km/h
 • Przewyższenie: 46,62 m
 • Suma podejść: 336,39 m
 • Suma zejść: 339,75 m
 • Data: 10 lipca 2014
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Oborniki Wlkp.
255005
Wiatrak w Jaraczy
255006
Wełna w Kowanówku
255007
Warta w Obornikach
255008
Wełna
255009
Punk widokowy Zakole Wełny
255010
Zakole Wełny
255011
Dromader w Jaryszewie
255012
Most w Obornikach
255013
Dom Młynarza w Jaraczu
255014
Płyta nagrobna cmentarz ewangelicki Uścikowiec
255015
Bagno Chlebowo
255016
Widok z rezerwatu
Tym razem wycieczka kolejna wycieczka w okolicach Obornik Wielkopolskich i Obrzycka, wzdłuż Warty. Start z kąpieliska miejskiego w Obornikach, kierujemy się do Kowanówka nadrabiając troszeczkę drogi, ale tylko po to aby rzekę Wełnę przejść mało znaną kładką. Od Kowanówka w zasadzie przez cały czas podążamy zielonym szlakiem, aż do Jaracza Młyn. Warto zatrzymać się w Szpitalu Rehabilitacyjno-Kardiologicznym i zapoznać się z jego historią. Następnym ciekawym miejscem postoju jest zakole Wełny gdzie zorganizowano miejsce odpoczynku z ławeczkami i tablicą informacyjną. Po krótkim postoju i zrobieniu paru fotek kierujemy się dalej poprzez Rożnowo Młyn do Jaracza, gdzie zwiedzamy Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego. Po krótkim popasie kierujemy się w kierunku miejscowości Piłka, a w zasadzie pozostałości po niej. Kiedyś znajdował się tam młyn wodny i ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy nad jeziorkiem. W chwili obecnej ruiny. Docieramy do miejscowości Lipa, a za nią do celu podróży czyli rezerwatu Bagno Chlebowo. To moje 5 podejście i wreszcie zrealizowane czyli zlokalizowany rezerwat i krótki spacer po jego terenie. Dalsza podróż wiedzie lasami Puszczy Noteckiej poprzez miejscowość Podlesie, Stobnica i dalej do Obrzycka gdzie przekraczamy Wartę. Zaczynamy wracać do Obornik lewą stroną Warty. Mijamy miejscowość Brączewo, podziwiając nieczynny metalowy most kolejowy nad Wartą, a dalej przed miejscowością Jaryszewo samolot należący do Lasów Państwowych , który stacjonuje tu na lądowisku. Podążając wzdłuż szlaku żółtego docieramy do Rezerwatu Dołęga, w którym występuje Skrzyp Olbrzymi. Mijamy Ruks, w którym jeszcze widać resztki młynu wodnego. Po naprawie łańcucha udajemy się w kierunku Obornik mijając leśniczówkę Niemeczkowo. Kończą się lasy przed miejscowością Uścikowiec, w którym oglądamy zniszczony cmentarz ewangelicki i miejsce, w którym w 1939 roku Niemcy zorganizowali obóz przejściowy dla Polaków z terenu powiatu Obornickiego. Do Obornik wjeżdżamy starym mostem, na którym żegnamy się z Wartą rzeką wzdłuż której wiodła dziś nasza trasa.
Trasa dość łatwa chociaż w okresie upałów w lasach drogi mogą być bardziej piaszczyste co utrudni jazdę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0