objazdówka część II

Dodano 15 października 2012 przez plik GPX
objazdówka część II
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

15059
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Samochód
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 94,7 km
 • Średnia prędkość: 15,67 km/h
 • Przewyższenie: 388,37 m
 • Suma podejść: 366,77 m
 • Suma zejść: 688,81 m
 • Data: 14 października 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Rzeczka
89134
pałac w Jedlince
Zespół pałacowo – parkowy w Jedlince – Pierwsze wzmianki o zamku w jedlince pojawiły się w XIII w Przez 300 lat te tereny wchodziły w skład majątku Grodno. Ok. 1605 wmiejscu istniejącego zamku zbudowano pałac.
Od 1721 panem na Jedlince był feldmarszałek Soherr- Hoss, po jego śmierci majątkiem zarządzała jego żona Charlotte z Pucklerów. Wtedy powstało uzdrowisko Scharlottenbrunn (obecnie Jedlina Zdrój). W 1791 hrabia von Puckler rozbudował rezydencję.
Obecny pałac Jedlince powstał z inicjatywy Carla Klistera (w 1861r.), znanego przemysłowca z Wałbrzycha. Powstał klasycystyczny pałac, oficyny mieszkalne i powozownia. W1889r. kolejny właściciel Gustaw Bohm dokonał przebudowy pałacu, powstała też fontanna w kształcie trefla, a na pocz. XX w. dobudowano stajnie i stodołę.
W czasie II wojny światowej w związku z rozbudową programu Kriese Stacjonowała tu niemiecka organizacja TODT.
Obecnie prywatny właściciel.
Klasycystyczny pałac jest trzykondygnacyjną budowlą, murowaną, otynkowaną, wzniesioną na planie prostokąta. Od strony frontowej zwraca uwagę portyk kolumnowy, przy którym ustawiono interesujące posągi lwów.
89135
kościół Św. Trójcy w Jedlinie Zdroju
kościół p.w. Świętej Trójcy w Jedlinie Zdroju jest kościołem poewangelickim. Został on zbudowany w stylu neoromańskim przez braci Silber i cieślę Mayera z Wałbrzycha budowa została ukończona w 1863r.
89138
kościół Aniołów Stróżów
89139
kamienice w rynku
Kamienica „Pod Kotwicą” – Wybudowana została w stylu klasycystycznym w 1799r. Jest to budynek narożny, trzykondygnacyjny, murowany z kamienia i cegły, tynkowany kryty dachem dwuspadowym. W parterze (elewacji frontowej) uwagę zwracają trzyv podcienia o boniowanych filarach. Wyżej elewacja podzielona jest kanelowanymi pilastrami o głowicach jońskich i ozdobiona gzymsami oraz obramieniami okien (niektóre wzbogacone naczółkami nadokiennymi). Na postym szczycie (zwieńczonym metalową kotwicą, będącą świadectwem zawodu właściciela – eksportera tekstylnego) – widoczna jest data MDCCXCIX (1799)
Kamienica Pod Trzema Różami” – Wzniesiono ją w stylu barokowym w 1777roku. Jest jednym z najstarszych zachowanym w mieście barokowych budynków mieszkalnych. Jest to budowla trzykondygnacyjna w zabudowie zwartej , murowana z kamienia i cegły, tynkowana. W parterze elewacji frontowej (z dekoracją stiukową) uwagę zwracają trzy podcienia o boniowanych filarach. Wyżej elewacja rozdzielona jest pilastrami o głowicach korynckich i ozdobiona gzymsami oraz obramieniami okien. Na pierwszym pietrze b- nad środkowym oknem , widoczne są trzy stiukowe róże . Uwagę zwraca ozdobny jednookienny szczyt , zwieńczony obeliskami i wazonami. Nad oknem – w szczycie umieszczona jest data 1777.
89817
kościół św. Jadwigi
89818
św. Jan Nepomucen
90015
parking
90022
rynek
zdjęcia obiektów są moje, ale opisy w większości skopiowałem, celem tej trasy jest nauka, więc po co cudować i wymyślać.
źródła:
Anna Będkowska - Karmelita, Krzysztof Kułaga - Przewodnik po Ziemi Wałbrzyskiej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góry Sowie
Góry Sowie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Sowie" zamknięta jest przez: Wałbrzych na północnym-zachodzie, Broumov na zachodzie, Nową Rudę na południu, Srebrną Górę na południowym-wschodzie. Prawdziwą osobliwością tego obszaru są podziemne obiekty militarne. Jest to...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.