Nyznerowskie Wodospady i Kowadło

Dodano 1 października 2011 przez plik GPX
Nyznerowskie Wodospady i Kowadło
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

5552
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 5.9
 • Dystans: 45,2 km
 • Czas trwania: 4 h 0 min
 • Średnia prędkość: 11,26 km/h
 • Przewyższenie: 577,63 m
 • Suma podejść: 920,72 m
 • Suma zejść: 886,13 m
 • Data: 1 października 2011
 • Lokalizacja: Stronie Śląskie
47945
Nyzerowskie Wodospady
48025
blisko szczytu
48026
dalej w kierunku Kowadła
48027
ysiec
48028
na rozdrożu
48029
na szczycie
48030
niebieski szlak w kierunku Kowadła
48032
Nyzerowskie Wodospady91
48033
okolice wodospadu
48034
okolice wodospadu 1
48035
parking koło wodospadu
48036
podejście koło parkingu
48037
Przełecz Starogierałtowska
48039
rzeźby na przełeczy
48040
rzeźby na przełeczy 1
48041
tablica informacyjna na Prz Starogierałtowskiej
48042
tablica pamiatkowa
48043
wodnik
Kolejny piekny dzień. Ruszam w kierunku Żulovej. Po drodze oczywiście podjazd na Przełecz Starogierałtowską. Potem piekny leśny zjazd w kierunku Żulovej. Przed ta miejscowością skrecam w prawo w kierunku Nyznerova.
Po drodze mijam parking na którym mimo wczesnej pory stoi już kilka samochodów , sporo z polska rejestracją. Zastanawiam się dokąd prowadzą prowizoryczne schody. Biorę rower na plecy i ruszam , po 100 metrach pojawia się pomnik ku czci zołnierzy radzieckich. Sądząc z „wydeptania” ścieżki wiele osób „nabiera” się tak jak ja.
Dalej za mostkiem spotykam „wodnika”, który pilnuje wstępu do rezerwatu.
Wodospady oraz kaskady na Srebrnym potoku przed jego ujściem do Buczinskiego potoka przy gminie Nyznerow. Wybitny geomorfologiczny pokaz w kwarzcowym dioricie został ogłoszony rezrwatem przyrody. System kaskad i wodospadów osiąga łączną wysokość 14 m, zaś jej najwyższe stopnie osiągają 3 m. Przepływ Srebrnego potoka jest dosyć wielki, stąd wodospady pozotawiają wielkie wrażenie.
  Na trasie wiele osób , które idą dalej w kierunku Gór Złotych. Szlakiem rowerowym dojeżdzam do niebieskiego szlaku pieszego. Tutaj krotki postój na posiłek. Spotykam sympatyczne małżeństwo z Głuchołaz. Od tego miejsca ruszam sam. Czasami zastanawiam się czemu się tak męczę , ale nie odpuszcam. Po około30 minutach dojeżdzam do granicy państwa, teraz już szczytami w kierunku Kowadła. Na szlaku spotykam dwoje młodych czechów na rowerach. Witamy się jkabyśmy się znali od lat. Oni podażają w kierunku Javornika. Ja za parę minut osiagam szczyt . Na szczycie turyści z Krakowa. Krótka wymiana zdań i podążam w kierunku Bielic. Teraz szybka jazda do Stronia Sląskiego.
Piekna trasa, wymagajaca i dostarczająca wielu niezpomnianych emocji. Dobrze wybrać się na nią rowerem górskim.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Mapa Śnieżnik i Międzygórze
Śnieżnik i Międzygórze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Śnieżnika wraz z planem Międzygórza. Plan Międzygórza jest opracowany w skali 1:8 000, natomiast Śnieżnik – 1:20 000. Na mapie Śnieżnika zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W...

Wasza ocena: 4.7 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.