Nowy Targ

Dodano 6 lipca 2018 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

127691
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.8
 • Dystans: 101 km
 • Przewyższenie: 232,12 m
 • Suma podejść: 606,36 m
 • Suma zejść: 603,42 m
 • Data: 1 lipca 2018
 • Lokalizacja:
W niedzielę 1 lipca 2018 roku moja wyprawa rowerowa odbyła się na zupełnie nowych terenach. Samochodem dojechałem do słowackiego miasteczka Trzciana (Trstena). Tam zaparkowałem na rynku i chwilę pojeździłem po miasteczku. Znalazłem trasę rowerową, wiodącą do polskiego Nowego Targu. Trasa to część trasy rowerowej dookoła Tatr. Co ciekawe, sama trasa rowerowa wiedzie po nasypie dawnej linii kolejowej z Trzciany do Nowego Targu.

Trasa biegnie po malowniczych terenach Orawy i Podhala. Asfaltowa ścieżka jest wybudowana na trasie dawnej linii kolejowej, przez co nie ma jakiś specjalnych trudnych podjazdów. Trasa nadaje się do rekreacyjnej jazdy na rowerze. Co kawałek mijałem zadaszone altany, gdzie można schować się przed deszczem i upałem. Trasa przecina granicę polsko-słowacką, gdzie również jest miejsce odpoczynkowe. W Ludźmierzu widać było sanktuarium maryjne, a potem jedzie się laskiem aż do Nowego Targu. Na trasie mijałem dawne dworce kolejowe, które niestety popadają w ruinę.

W Nowy Targu pojeździłem trochę po okolicach lotniska podziwiając widoki na Tatry i Gorce. Powróciłem trasą rowerową aż do
Podczerwonego. Na trasie zjadłem obiad w Rogoźniku. W Podczerwonem skręciłem na trasę rowerową do Chochołowa, gdzie widziałem tradycyjne chaty góralskie,a następnie przejechałem do Suchej Góry, będącej na Słowacji. Trasą przez Głodówkę i Liesek dotarłem do Trzciany, gdzie postanowiłem podjechać do Twardoszyna i powrócić do Trzciany, gdzie wsiadłem do samochodu i pojechałem do domu.

Licznik pokazał 102 km. Pogoda była wyjątkowo kapryśna, popadywał deszcz, psując jednocześnie widoki na okoliczne góry: Tatry, Beskidy i Gorce. Dodatkowo było zimno, około 15 stopni, a w Tatrach było widać śnieg.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0