Ninków - Skałki pod Przysuchą

Dodano 13 października 2019 przez rysowanie
Ninków - Skałki pod Przysuchą
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

160607
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.8
 • Dystans: 13,4 km
 • Przewyższenie: 66,97 m
 • Suma podejść: 182,84 m
 • Suma zejść: 137,88 m
 • Data: 26 kwietnia 2019
 • Lokalizacja: Ninków
906700
aleja w Borkowicach
906701
pałac w Borkowicach
z pocz. XX w., proj. Marconiego
906702
kościół w Borkowicach
wewnątrz słynna rzeźba św. Antoniego z jednej bryły galeny
906703
pomnik przyrody - platan
906704
miejsce odpoczynku - Krakowa Góra
906705
kapliczka wystawiona przez ks. J. Wiśniewskiego
na szczycie Krakowej Góry, z XX w.
906706
zalew w Toporni
906707
Skałki pod Przysuchą
miejsce na odpoczynek - jest tu wiata turystyczna i miejsce na ognisko
Niedługa, ale wymagająca uwagi trasa, ze względu na momentami trudny do przejścia teren i brak w zasadzie szlaków turystycznych.
Start na początku wsi Ninków, na zakręcie. Stąd w las, wyraźną leśna drogą w prawo. Droga prowadzi blisko skraju lasu i jest całkiem przyjemna i dobrze widoczna. Po około dwóch kilometrach skręcamy w prawo, w drogę, która z czasem zanika. Pilnując kierunku dochodzimy do szerokiego rowu-obniżenia, przekraczamy go i wychodzimy na skraj lasu "łapiąc" zielony szlak turystyczny. Idziemy prosto aleją zabytkowych drzew, która doprowadza nas do parku w Borkowicach. Przechodzimy przez park, mijamy pałac z początku XX wieku i za nim idziemy w lewo przez most i następnie ścieżką w prawo, w dół. Wychodzimy z parku i idziemy w lewo. Mijamy remizę, następnie zabytkowy kościół i za nim idziemy ulicą w lewo. Asfaltem idziemy około 1,5 km, do skrzyżowania dróg przy kapliczce. Z lewej kopalnia. Skręcamy w prawo, lekko pod górę i na górce w lewo i następnie w prawo, w kierunku widocznego miejsca odpoczynku na Krakowej Górze. Tu możemy odpocząć w bardzo ładnym miejscu, podziwiając widoki.
Dalej mamy dwie opcje, ja wybrałem ekstremalną... Idziemy za kapliczkę postawioną na szczycie, drogą biegnącą na zachód. Wchodzi ona w las i później znika... kolejne drogi zarośnięte. Przeprawiamy się między drzewami i krzakami na południe i tym sposobem wychodzimy na gruntową drogę, którą idziemy w prawo. Doprowadza nas ona do szosy w Bolęcinie. Teraz w prawo aż do skrzyżowania w Rudnie. Następnie w lewo i przed sklepem w prawo. Tu nadal towarzyszy nam szlak zielony.
Idziemy w kierunku widocznej ściany lasu, droga wpierw lekko wykręca w prawo, po dojściu do lasu wchodzimy z nią w lewo-skos w las. Ponad kilometr dalej skręcamy w lewo i w prawo, mijając ośrodki wypoczynkowe. Wchodzimy do Toporni. Przechodzimy koło zalewu, przez tamę. Dochodzimy do szosy, przekraczamy ją i idziemy dalej leśna drogą przy zabudowaniach, prawie naprzeciw ścieżki przy zalewie. Idziemy nią prosto aż dojdziemy do znaków szlaku nordic walking, dalej poprowadzi on nas do parkingu leśnego. Od parkingu idziemy dalej szosą, w lewo aż do miejsca odpoczynku "Skałki". Tu kończymy trasę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Dolina środkowej Pilicy
Dolina środkowej Pilicy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje środkowy odcinek rzeki od Szczekocin do Nowego-Miasta nad Pilicą. Pilica to lewy dopływ Wisły o dł. 325 km, płynący z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i wpadający do Wisły koło Góry Kalwarii pod Warszawą. Zasięg mapy wyznaczają:...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.