category-icon

Niebieski Szlak Rowerowy - Nad Zalewem Nielisz

25 km
2 h 16 min
10 m
Nielisz

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-10-26
Nielisz
category-icon
25 km
10 m
10 m
Łatwy
2 h 16 min
4/6
Szlak poprowadzony w urozmaiconym i bardzo ciekawym regionie. Ukształtowanie terenu mocno urozmaicone, ale nie powinno przysporzyć problemów nawet mniej wprawnym rowerzystom. Drogi, którymi poprowadzono przebieg trasy są raczej dobrej jakości i przeważa wśród nich lokalny asfalt o niskim natężeniu ruchu samochodowego. Po wyjechaniu z miejscowości Nielisz wjeżdżamy w obszar leśny gdzie należy się przygotować na drogi gruntowe i leśne dukty miejscami błotniste. Zdecydowaną atrakcją szlaku są pejzaże i krajobrazy okilc Zalewu Nielisz widzianego z okolicznych wzgórz. Szlak bardzo ciekawy, ale oznakowanie szlaku jest zdecydowanie niewystarczające i nie pozwala na bezbłędny przejazd szlakiem. Do przejechania szlakiem najlepiej zaopatrzyć się w mapę turystyczną lub urządzenia GPS w wgranym śladem GPX.
Trasę poleca:Portal o turystyce rowerowej - LubimyRowery.pl
Portal o turystyce rowerowej - LubimyRowery.pl

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Roztocze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Roztocze

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej atrakcyjności turystycznej, m.in. Zamość, Józefów, Tomaszów Lubelski. Mapa Roztocza przedstawia szlaki, zabytki, informacje ważne dla turystów. Rok wydania 2023

Rowerem po Roztoczu
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rowerem po Roztoczu

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo przyrodnicze. Mapa "Rowerem po Roztoczu" powstała przy współpracy gmin z tego obszaru: Zwierzyniec, Krasnobród, Józefów, Susiec, Tomaszów Lubelski, Narol, Horyniec Zdrój, Bełżec, Lubycza Królewska i Cieszanów. 

Zapraszamy na rowerową podróż przez ten niezwykły zakątek, do zwiedzania atrakcji i odkrywania tajemnic Roztocza!