Największy na świecie Koń Trojański

Dodano 10 lipca 2015 przez plik GPX
Największy na świecie Koń Trojański
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

63523
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 89,5 km
 • Czas trwania: 9 h 34 min
 • Średnia prędkość: 9,35 km/h
 • Przewyższenie: 232,64 m
 • Suma podejść: 1 541,36 m
 • Suma zejść: 1 428,4 m
 • Data: 5 lipca 2015
 • Lokalizacja: Lębork, Oskowo, Kamienica Królewska, Gdańsk
361105
700-letni Dąb Świętopełka
Dąb Świętopełk zakiełkował w lasach kasztelanii białogardzkiej, za czasów namiestnika pomorskiego i księcia gdańskiego Świętopełka II. Nikt nie przypuszczał jednak, że to niepozorne wtedy jeszcze drzewo, przetrwa pomorską zawieruchę dziejową i będzie cieszyć ludzkie oko nawet w XXI wieku. Na pamiątkę lokalnego władcy z czasów szacowanych początków drzewa dąb otrzymał imię Świętopełk. Wiek dębu w zależności od źródła, szacuje się na ok. 630-700 lat. Obecnie Świętopełk mieści się w pierwszej dziesiątce najstarszych polskich drzew, liczy 22 metry wysokości i 770 cm w obwodzie.

Czytaj więcej na:
http://rowery.trojmiasto.pl/Szlak-rowerowy-do-Debu-Swietopelka-n87060.html
361106
Koń Trojański
Największy na świecie Koń Trojański mierzy on 16,35 m wysokości, 15,60 m długości, 6,25 m szerokości i waży 5 ton, a do jego budowy wykorzystano 56 metrów sześciennych drewna. Budowla została wpisana do księgi rekordów guinnessa. Konstrukcja nośna została wykonana z drzewa modrzewiowego, pozostałe elementy ze świerku. Ciekawostką jest fakt, że łączna waga wkrętów, łączników i śrub wykorzystanych w konstrukcji to aż 900 kg! Dzięki schodom postawionym obok budowla stanowi wieżę widokową na okoliczne pola i lasy. Rekonstrukcję obozu legionów rzymskich odwiedziliśmy podczas jednej z wycieczek rowerowych przez Kaszuby.
361111
pagórkowate Kaszuby
Nie bez powodu rejon ten potocznie nazywany jest Bieszczadami Północy. Wśród przepięknych, gęstych lasów zobaczyć tu można wiele malowniczych jezior i rwących potoków. Tutejsze gęste lasy niejednokrotnie skrywają pomnikowe drzewa objęte ochroną, przykładem są chociażby Lasy Mirachowskie.
W jednej z kaszubskich wsi - Oskowo, znajduje się największy na świecie Koń Trojański. Mierzy on 16,35 m wysokości, 15,60 m długości, 6,25 m szerokości i waży 5 ton, a do jego budowy wykorzystano 56 metrów sześciennych drewna. Konstrukcja nośna została wykonana z drzewa modrzewiowego, pozostałe elementy ze świerku. Ciekawostką jest fakt, że łączna waga wkrętów, łączników i śrub wykorzystanych w konstrukcji to aż 900 kg! Dzięki schodom postawionym obok budowla stanowi wieżę widokową na okoliczne pola i lasy. Rekonstrukcję obozu legionów rzymskiech odwiedziliśmy podczas jednej z wycieczek rowerowych przez Kaszuby
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Ziemia Bytowska - cz. wschodnia
Ziemia Bytowska - cz. wschodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych,...

Mapa Gdańsk. Plan miasta
Gdańsk. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Pomorskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Świnoujście - Hel | Autor zdjęcia: Woda30
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0