category-icon

NAJKRASNEJSI VYLETY NA KOLE NR 28 Wzdłóż Osavy i Jihlavy

44 km
561 m

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-12-25
category-icon
44 km
561 m
557 m
Łatwy
3.6/6
Przedstawione tu trasy pochodzą z przewodnika rowerowego Rodine Toulky Najkrasniejsi vylety na kole. Część z tych tras przejechałem i uważam, że są bardzo fajnie poprowadzone i godne polecenia. Kultura rowerowa w Czechach stoi na wysokim poziomie i mimo, że trasy wydają sie łatwe to wiele z nich ma naprawdę strome podjazdy i jest się gdzie na nich wykazać. Nie są to trasy mtb bo generalnie przebiegają drogami asfaltowymi lub eleganckimi szutrami. Wbijam te trasy bo dzięki funkcji moje mapy można lepiej zaplanować wypoczynek na rowerze. Na koniec zachęcam do zakupu książki bo oprócz mapek znajdziecie tam masę fotografii i garść informacji o terenie.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Okolice miast Trebice i Velké Meziříčí
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice miast Trebice i Velké Meziříčí
Brno i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Brno i okolice

Mapa obejmuje okolicę drugiego co do wielkości miasta w Czechach oraz stolicy okręgu terytorialnego kraj południowomorawski. Brno to ważny ośrodek czeskiej kultury, jest siedzibą słynnej czeskiej sceny operowej (Janáčkovo Divadlo). Miasto warto odwiedzić ze względu na liczne zabytki, m.in. Stare Miasto z dwoma rynkami oraz oryginalnie romańską katedrę św. św. Piotra i Pawła. Okolice Brna to ważny w skali kraju obszar winiarski. W regionie warto zobaczyć także m.in. pałac Slavkov, klasztor benedyktyński w Rajhradzie, klasztor Porta Coeli w Předklašteří koło Tišnova, pałac w Rosicach, zamek Veveři stoi na skalistym urwisku nad Zaporą Brneńską oraz pałac Bučovicki.

Rok wydania: 2016 / 2017

 

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020