category-icon

NadLeśnik

87 km
8 h 42 min
3.8 km
Porąbka

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-04-07
Porąbka
category-icon
87 km
3806 m
3799 m
Trudny
8 h 42 min
3.5/6
Zaczynamy na stadionie LKS Zapora Porąbka. Śmigamy po bieżni i przy wylocie ostrym w lewo i już jesteśmy na dróżce wzdłuż rzeki. Mijamy mosteik i nadal tą dróżką aż do lasu i potem kawełek za oznaczeniami aż do szlabanu tu mijamy go już koło domostw i wybiegamy na drogę asfaltową. Zaczyna się szlak ZIELONY. Na drodze w prawo i po ok 150 m w lewo do góry. Po ok 150 m podbiegu tam gdzie kończy się asfalt opuszczamy na chwilę szlak i ostro w prawo podbiegamy trasą za oznaczeniami ok 1km do góry aż ponownie znajdziemy się na ZIELONYM. Nim prawie do samego końca (z małymi odejściami ciśniemy aż do szczytu na Bukowskim Groniu i potem nadal ZIELONYM aż do KOCIERZA- ok 11,5 km ( duży ośrodek narciarsko-wypoczynkowy) i tam na pkt posilamy się i skręcamy w lewo na CZERWONY w kierunku na POTRÓJNĄ . Na ok 15,5 km na Potrójnej (rozejście szlaków) skręcamy w lewo na CZARNY i nim zbiegamy do ok 18,5 km i tam schodzimy ze szlaku za oznaczeniami przekraczmy strumień i wybiegamy na drogę . Skręcamy w lewo i zaraz ostro w prawo i pod górę za oznaczeniami ale bez szlaku ( tu kontrola ). Po ok 3 km dobiegamy do szlaku CZERWONEGO i skręcamy w lewo (23 km). Mijamy Leskowiec i przed schroniskiem (nie dobiegamy do niego) skręcamy ostro w lewo CZERWONYM (ok 26,5 km) i zbiegamy nim ok 3,5 4 km i skręcamy w prawo z CZERWONEGO za oznaczeniami. Dobiegamy po ok 1 km do ZIELONEGO i nim w dół ok 500 m dobiegamy do strumienia, przekraczamy go i w Targoszowie WIECZORKACH przy szlaku ZIELONYM trafiamy na pkt odżywczy (ok 31,5 km). Biegniemy cały czas ZIELONYM i po ok 15 km dobiegamy do Kocierza gdzie przekraczamy ulicę i już za oznaczeniami wspinamy się łąką i lasem aż do asfaltu. Nim w prawo i trafiamy z powrotem na pkt na przełęczy Kocierskiej. Ok. 49 km. Tu w lewo na szlak CZERWONY. Nim dobiegamy aż do rozejścia szlaków CZERWONEGO I NIEBIESKIEGO (ok 15,5 km) i tam skęrcamy w lewo na NIEBIESKI. Nim już prosto na sam dół zbiegamy do zapory w Czernichowie. Przebiegamy ZAPORĘ i za nią jakieś 50 m po lewej znajdziemy pkt żywieniowy obok Urzędu Gminy (ok 23 km) . Tu warto się napić i zjeść bo czeka nas ostatni fragment trasy . Najpierw NIEBIESKIM do góry przez CZUPEL (ok 27 km) i schronisko na Margurce (ok30 km) i nadal NIEBIESKIM do przełęczy Przegibek (ok 32 km), Tam przebiegamy ulicę i nadal szlakiem NIEBIESKIM za oznaczeniami dobiegamy do Gaików ok 33,5 km . Skręcamy w prawo na CZERWONY i kierujemy się na Hrobaczą Łąkę (duży krzyż) ok 37 km i dalej CZERWONYM na dół do zapory. Przebiegamy Zaporę i już za nią skręcamy w lewo w ZIELONY i asfaltem prosto na dół aż do mety.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Żywiec i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Żywiec i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna "Żywiec i okolice" z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem Żywiec i okolice po Węgierską Górke na południu, Międzybrodzie Bialskie i zaporę na jeziorze Międyzbrodzkim na północy, Rychwałd na wschodzie i Rybarzowice na zachodzie.

Rok: 2018

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m oraz cieniowania. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

Rok wydania: 2017

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Wokół Babiej Góry
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Babiej Góry

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Babia Góra (1 725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Całość uzupełniają fotografie.Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022