Nadgraniczne okolice- Węgliniec DOT17 rowerem.info

Dodano 18 sierpnia 2021 przez plik GPX
Nadgraniczne okolice- Węgliniec DOT17 rowerem.info
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

225005
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 39,5 km
 • Przewyższenie: 58,99 m
 • Suma podejść: 294,36 m
 • Suma zejść: 294,23 m
1268621
Parowa
Na początku był to ośrodek hutnictwa (do XVII w.) opartego na miejscowych złożach rudy darniowej. Od XIX w. we wsi rozwinęła się produkcja ceramiczna i ta tradycja kontynuowana jest do dzisiaj. Warto zwiedzić tutejsze zakłady ceramiczne, podejrzeć sekrety produkcji, a nawet wziąć udział w warsztatach. A na końcu - odwiedzić firmowy sklep i zabrać do domu coś z przebogatego asortymentu cenionej na całym świecie ceramiki bolesławieckiej.
1268622
Wegliniec
1268623
Wegliniec
1268624
Węgliniec
1268625
Węgliniec
1268626
Węgliniec
1268627
Czerwona Woda
Bardzo ciekawa wioska o korzeniach sięgających zamierzchłej przeszłości. W XIX w. była ważnym punktem przemysłu ceglarskiego oraz glinki szamotowej (ta jest ciągle jeszcze produkowana). Dawniej prowadziła do niej osobna linia kolejowa z Węglińca. W centrum miejscowości znajdziemy sympatycznie urządzone niewielkie oczka wodna. Kawałek dalej jest większy staw, nad którym stoi duża wiata, gdzie w trakcie jazdy można zrobić sobie przerwę kanapkową.
1268628
Czerwona Woda
1268629
Czerwona Woda
Najobszerniejsza z węglinieckich pętli, podobnie jak DOT14 i DOT15, jedynie szczątkowo oznakowana w terenie. W przebiegu pokrywa się w znacznej części ze ścieżką przyrodniczą "Stawy Parowskie" (obszernie opisana w DOT13) oraz fragmentem ścieżki "Śladami Dawnej Kolei" (DOT16). Zdecydowana większość trasy biegnie dobrymi duktami leśnymi, ale jest tu też parę fragmentów asfaltowych. Jazdą rozpocząć można w Węglińcu (także z dworca kolejowego). Ważnym punktem zwrotnym jest położona na północnym skraju trasy wieś Parowa.

Więcej tras na stronie www.rowerem.info
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.