category-icon

nad dolną Liswartą

9.6 km
2 h 46 min
183 m
Polska, śląskie

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-10-10
Polska, śląskie
category-icon
9.6 km
183 m
209 m
Średni
2 h 46 min
4.6/6
Póki jest piękna polska złota jesień (co za oklepane określenie, ale dobrze oddaje całokształt), to po pracy wziąłem Felka i nowa na pokładzie - 9-letnią Dakotę. Dakota to, jak wszystkie moje shar-peje, pies po przejściach, i w związku z tym mocno problematyczny. Jest u mnie od miesiąca, śpi oczywiście w łóżku, ale atakuje inne psy, zwłaszcza małe (chociaż, jak widać na załączonych obrazkach,, z Felkiem dogaduje się bez problemu) , potrafi też walnąć człowieka, kiedy uzna, że ten stanowi dla mnie zagrożenie. Łaziliśmy po takich odludziach, gdzie nie było nawet zasięgu komórki, zarośla takie, że trzeba się było przedzierać jak przez dżunglę, tak, że w pewnym momencie odpuściłem. Liswarta to, w odróżnieniu od Dłubni czy Psiny, idealna rzeka do spływu kajakiem, piękna okolica, woda chyba czysta, w przyszłym roku na pewno się wybiorę (he he, chcesz rozśmieszyć Pana Boga to powiedz Mu o swoich planach).

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej, fragmentu położonego bliżej Częstochowy. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Częstochowa, Blachownia, Pajęczno, Radomsko. Zaznaczono tu szlaki piesze, rowerowe i konne wraz z zaznaczonymi odległościami.
Mapa została wydana jedynie w formie cyfrowej - brak dostępnej wersji papierowej.

Wyżyna Wieluńska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wyżyna Wieluńska
Mapa przedstawia region geograficzny w południowej Polsce, rozciągający się pomiędzy Wieluniem a Częstochową. Zasięg mapy wyznaczają: Osjaków na północy, Radłów na zachodzie, Lubliniec na południu i Częstochowa na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Wieluń, Działoszyn, Pajęczno, Kłobuck, Blachownię i Częstochowę. Obszar ten charakteryzuje się zmiennym krajobrazem – od rozległych równin po wzniesienia sięgające 300 m n.p.m., skały wapienne i jaskinie. Najcenniejsze fragmenty Jury objęte są ochroną w postaci Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowy Dolina Górnej Liswarty. Dużą atrakcją w regionie są doliny rzek: Warty i Liswarty. Popularnością cieszą się tu spływy kajakowe. Jest to atrakcyjny teren na wycieczki piesze i rowerowe.
Województwo Łódzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Łódzkie

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości warte odwiedzenia.