Na Wrota Chałubińskiego z Palenicy Białczańskiej

Dodano 8 czerwca 2013 przez rysowanie
Na Wrota Chałubińskiego z Palenicy Białczańskiej
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

23034
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

113121
Palenica Białczańska
Początek.
113122
Wrota Chałubińskiego
Cudowna przełęcz!
113124
100_3626
Za Morskim Okiem idziemy "ceprostradą". Na tym etapie droga nie sprawa absolutnie żadnych problemów. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że stanowi swoistą kontynuację "asfaltówki", tyle że bez asfaltu i jest znacznie węższa. Po około 40-50 min monotonnego marszu dochodzimy do rozwidlenia. Wybieramy czerwony szlak i wkraczamy w Dolinę za Mnichem.

Idziemy po dużych kamieniach, miejscami ogromnych głazach. Samotny Mnich znajduje się po lewej stronie. Mijamy także kilka stawów (Staw Staszica i inne); w porze letniej najczęściej wyschnięte, lecz po stopieniu większości śniegu zbiorniki te rozrastają się do rozmiarów na tyle dużych, że przejście szlakiem jest niemożliwe przez pewien czas. W roku 2012 woda ustąpiła dopiero w drugiej połowie czerwca.

Reszta opisu i galeria zdjęć ze szlaku dostępne na natatry.pl
Trasę poleca
naTatry.pl - Twoje spojrzenie na Tatry

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Zimą pod Tatrami
Zimą pod Tatrami - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0