Na Halę Gąsienicową z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki

Dodano 18 czerwca 2013 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

23763
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.4
 • Dystans: 4,4 km
 • Przewyższenie: 501,18 m
 • Suma podejść: 788,02 m
 • Suma zejść: 335,77 m
 • Data: 18 czerwca 2013
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kuźnice
115252
schronisko na Hali Gąsienicowej
schronisko na Hali Gąsienicowej
115253
7019459
Do Kuźnic najlepiej dojechać busem lub autobusem (bardzo częste kursy z centrum; cena wynosi 3 zł za osobę), gdyż parking jest wyłączony dla samochodów prywatnych (najbliższy dostępny przy rondzie niedaleko Muzeum TPN-u). Z Kuźnic wychodzimy żółtym szlakiem przez Dolinę Jaworzynki, przez który wprawdzie stosunkowo długo wędruje się gładko, lecz końcowy etap jest bardziej stromy i męczący.

Żółty szlak początkowo prowadzi przez delikatny, płaski zalesiony obszar. Idziemy drogą utwardzoną kamieniami. Całkiem szybko docieramy do Polany Jaworzynki (część doliny), gdzie znajduje się kilka opuszczonych drewnianych chat, w których możemy się schronić przed ewentualną złą pogodą. Aktualnie przed nami od lewej: Wielka Kopa Królowa, Mała Kopa Królowa i Kopa Magury. Niestety później rozpoczyna się strome i mozolne podejście na przełęcz, czego zwiastunem na szlaku okazują się schody zbudowane z głazów.

Reszta opisu i galeria zdjęć ze szlaku dostępne na naTatry.pl
Trasę poleca
naTatry.pl - Twoje spojrzenie na Tatry

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Tatry Polskie
Tatry Polskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa rzedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Obszar mapy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.