Na Giewont z Doliny Strążyskiej

Dodano 14 sierpnia 2012 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

12516
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.5
 • Dystans: 5,4 km
 • Przewyższenie: 900,8 m
 • Suma podejść: 913,95 m
 • Suma zejść: 21,02 m
 • Data: 14 sierpnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Tatry
Dojście na Giewont, prowadzące wprost z Zakopanego. Trasa wiodąca Doliną Strążyską, powyżej Grzybowca aż do samego szczyt Giewontu zapewnia ładne widoki. Zimą szlak jest zamykany ze względu na znaczne zagrożenie lawinowe.

Wejście do Doliny Strążyskiej znajduje się w południowej części Zakopanego, na przedłużeniu ul. Kasprusie, mającej swój początek w centrum, nieopodal dolnego odcinka Krupówek. Przejście tego odcinka pieszo z centrum zajmuje około 30 minut. Do wylotu doliny można dojechać własnym autem lub busem.


Od kasy biletowej TPN idziemy wzdłuż Strążyskiego Potoku, kilkakrotnie przekraczając strumień wody.
Po około półgodzinnym spacerze wychodzimy z lasu na Polanę Strążyską. Na polanie znajdują się niewielki bufet.
Z polany kierujemy się w prawo za czerwonymi znakami, rozpoczynając około 45 minutowe mozolne podejście na Przełęcz w Grzybowcu (1311 m n.p.m.).
Od rozwidlenia szlaków ponad przełęczą idziemy dalej pod górę wznosząc się na grzbiet Grzybowca (1417 m n.p.m.). Po drodze odsłaniają się piękne widoki na Giewont i Czerwone Wierchy. Idziemy tak, aż na Wyżnią Przełęcz Kondracką(1740 m n.p.m.) w tym miejscu kończy się szlak czerwony. Dalej na wierzchołek Giewontu(1894 m n.p.m.)prowadzi idący z Kuźnic szlak niebieski.

Czas przejścia od Hali Strążyskiej około 1 godzina 45 min - 2 godziny.
Trasę poleca
eJanosik

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Zimą pod Tatrami
Zimą pod Tatrami - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe,...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0