Z Promnika kieruje się na Małogoskie, Łosień, Łosieniek. Po drodze krótki przystanek w lesie za Łosienkiem przy mogile powstańca styczniowego. Jest ławeczka można chwilę odpocząć. Następnie kieruje się na Blawatków i kolejny przystanek to Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego na górze Miedziance. Polecam bardzo odwiedzenie i zapoznanie się z ekspozycja po której oprowadza przewodnik opowiadający z pasja o historii wydobycia rud miedzi oraz początkach ich rafinacji na skalę przemysłową jako pierwszej takiej technologii na świecie. Następnie powrót przez Rykoszyn do Piekoszowa i dalej w kierunku Promnika. Uważać trzeba na ciężarówki które ma odcinku Rykoszyn Piekoszów jeżdżą w dużej ilości wywożąc produkty z Firmy Nordkalk.
Trasa przyjemna i myślę dla każdego.
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce
Skomentuj