MTB dla Wytrwałych

Dodano 15 czerwca 2012 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

10264
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 45,9 km
 • Czas trwania: 8 h 0 min
 • Przewyższenie: 342,85 m
 • Suma podejść: 1 128,05 m
 • Suma zejść: 1 140,3 m
 • Data: 15 czerwca 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Zakopane
68359
Kaplica na Jaszczurówce
Kaplica Najświętszego Serca Jezusa, została zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza. Rozpoczęto ją budować w 1904 roku, a poświęcono w 1907. W praktyce opiekę nad nią sprawowali głównie księża przebywający w Tatrach dla wypoczynku. Formalnym właścicielem obiektu jest Tatrzański Park Narodowy, na którego terenie kaplica stoi. Kaplica znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
68360
Willa pod Jedlami
Budynek w stylu zakopiańskim w Zakopanem według projektu Stanisława Witkiewicza. Nazwa Pod Jedlami pochodzi od jodeł znajdujących się w pobliżu domu. Willa zbudowana została dla rodziny Pawlikowskich i nadal pozostaje w jej rękach. Powstała w 1897 roku na wzgórzu Koziniec niedaleko dzielnicy Bystre.
68361
Willa Witkiewiczówka
Budynek w stylu zakopiańskim zaprojektowany przez Jana Witkiewicza, który był synem brata Stanisława Witkiewicza – Jana. Willa wybudowana została na planie prostokąta w stylu zakopianskim i przetrwała do dziś w stanie niezmienionym. Budowla posiada konstrukcję zrębową, która znajduje się na wysokiej, kamiennej podmurówce z arkadami. Willa pokryta jest półszczytowym, krytym gontem dachem z facjatami, w którego szczytach znajdują się balkony. Willa posiada bogato zdobione detale architektoniczne.
68362
Skocznia Narciarska Wielka Krokiew
Najbardziej znanym obiektem sportowym w Zakopanem, a w związku z odbywających się na nim zawodów, również w Europie, jest skocznia narciarska Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Trzykrotnie odbywały się na niej Mistrzostwa Świata FIS a od 1980 roku prawie co roku rozgrywane są zawody o Puchar Świata, od niedawna również zawody letniej Grand Prix.
68363
Pomnik Tytusa Chałubińskiego
Pomnik projektował Stanisław Witkiewicz, wraz z siedzącym u stóp Tytusa Sabałą. Tytus Chałubiński zyskał zaufanie i szacunek górali podczas epidemii cholery, która szerzyła się w Zakopanem jesienią 1873 roku. Leczył chorych i wpajał im zasady higienicznego trybu życia. Czynnie też uczestniczył w propagowaniu klimatu Tatr jako leczniczego oraz działał na rzecz Towarzystwa Tatrzańskiego. W tle znajduje się dom Chałubińskiego, gdzie mieszkał zmarły w 2002 roku wnuk Tytusa - Stefan Chałubiński.
68364
Willa Harenda - Muzeum Jana Kasprowicza
Willa ta związana jest z osobą Jana Kasprowicza, który spędził tu ostatnie dni swojego życia. Po śmierci poety dom był ośrodkiem życia kulturalnego gdzie skupiali się ówcześni artyści. Willa ma charakter typowej góralskiej chaty, do której wejście prowadzi przez ganek i otwartą werandę. Dziś mieści się tu Muzeum Jana Kasprowicza.
68365
Willa Atma - Muzeum Karola Szymanowskiego
Zabytkowa willa „Atma” stanowi dziś Muzeum Karola Szymanowskiego, który mieszkał tam przez ostatnie lata swojego życia. Drewniany dom wybudowany w typowym zakopiańskim stylu, przez wiele lat pełnił funkcję pensjonatu, przez co zmienił się jego charakterystyczny wystrój. Z czasem zrekonstruowano pomieszczenia willi nadając im klimat z dwudziestolecia międzywojennego. W takim właśnie wydaniu możemy zwiedzać willę do dziś.
68366
Willa Koliba - Muzeum Stylu Zakopiańskiego
Najstarszym budynkiem w Zakopanem stylu zakopiańskiego jest willa „Koliba”, położona przy ulicy Kościeliskiej, najstarszej ulicy miasta, gdzie podziwiać możemy liczne zabytkowe domy i zagrody góralskie. Willa „Koliba” powstała według projektu Stanisława Witkiewicza w roku 1893. Jej nazwa wywodzi się od słowa „koleba” oznaczającego rodzaj pasterskiego szałasu. Willa w swym pierwotnym wydaniu wyposażona była w stylowe meble i sprzęty, specjalnie zaprojektowane piece kaflowe, karnisze, a nawet klamki.
68367
Cmentarz na Pęksowym Brzyzku
Nazywany też starym cmentarzem; pierwszy zakopiański cmentarz przy ul. Kościeliskiej, powstały w połowie XIX wieku, na którym od lat dwudziestych XX wieku chowano - oprócz tych, którzy posiadali tu rodzinne grobowce - już tylko ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala.
68368
Gubałówka
Szczyt o wysokości 1126 m na Pogórzu Gubałowskim (Paśmie Gubałowskim). Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Po wschodniej stronie Gubałówki znajduje się najwyżej położona miejscowość w Polsce – Ząb, a po zachodniej sąsiaduje z Butorowskim Wierchem. U podnóża północnych stoków Gubałówki w dolinie potoku Bystrego położone jest Nowe Bystre
68369
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach
Rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Jego głównym elementem jest kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej wzniesiony w latach 1987-1992.
68370
Antałówka
Wzgórze na terenie Zakopanego o wysokości 940 m n.p.m., także osiedle w jego otoczeniu. Jej zachodnie stoki są pokryte lasem świerkowym i polanami. Na południowym stoku znajduje się wyciąg narciarski, maszt radiowo-telewizyjny. Antałówka stanowi dobry punkt widokowy, ze szczytu można podziwiać panoramę Zakopanego, Pasma Gubałówki, całych Tatr, Podhala i Gorców.
68371
Willa Oksza
Wybudowana została dla Wincentego Korwin-Kossakowskiego w latach 1894-95 przy ul. Zamoyskiego wg. projektu Stanisława Witkiewicza w stylu zakopiańskim z drewna, na kamiennej podmurówce. Początkowo miała nazwę "Korwinówka". Zakupiona przez Marcina Nałęcz-Kęszyckiego, zmieniła nazwę na "Oksza" - od herbu rodowego. Po śmierci Kęszyckiego w 1900 r. dom przeszedł w ręce spokrewnionej z nim rodziny Reyów.
68372
Muzeum Kornela Makuszyńskiego
Mieści się w willi "Opolanka", gdzie państwo Makuszyńscy mieszkali w czasie letnich i zimowych pobytów w Zakopanem, a gdzie po drugiej wojnie osiedlili się na stałe. Duża biblioteka Makuszyńskich wraz z wieloma pamiątkami została zniszczona w czasie II wojny w Warszawie. To, co dzisiaj znajduje się w Muzeum, jest zaledwie cząstką dorobku pisarza - kolekcjonera dzieł sztuki i przyjaciela wielu wybitnych artystów. Muzeum powstało w roku 1966 ze zbiorów ofiarowanych społeczeństwu przez Janinę Gluzińską-Makuszyńską (1896-1972) wdowę po pisarzu.
68373
Sanktuarium Objawienia Cudownego Medalika na Olczy
Parafia należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1914. Kościół parafialny wybudowany w latach 1981 - 1988, konsekrowany w 1988. Mieści się na osiedlu Piszczory. Parafię obsługują księża lazaryści.
68374
Bacówka przy Dolinie Strążyskiej
Dla wszystkich miłośników regionu Podtatrza jest to obowiązkowy punkt wycieczki rowerowej. Każdy może skosztować, zakupić oscypka prosto od bacy, napić się zyntycy i spróbować bundza. Do tego poczuć zapach wędzonego oscypka. Kto wie, może uda się spotkać i owiecki.
68375
Płazówka – Kaplica Św. Anny
Perełka architektury drewnianej. Warto pomęczyć się na podjazdach, aby podziwiać jej piękno, jak również otaczający ją pejzaż.
68376
Bike Point Koziniec
68377
Bike Point Przy Dworcu
68378
Bike Point Za 7 Górą
68379
Bike Point Pod Skocznią
Trasa skierowana do miłośników MTB. Trasa biegnie przez Gubałówkę, gdzie odbija w szlak czarny w kierunku Płazówki i Kojsówki. Trasa poprowadzona terenem, dociera do Witowa, mijając po drodze urokliwą kaplicę Św. Anny na Płazówce. W Witowie skręca w lewo i kieruje rowerzystę do wylotu Doliny Chochołowskiej. Przerwa w schronisku na Polanie Chochołowskiej i do Zakopanego wracamy Drogą pod Reglami mijając po drodze bacówki i kilka ciekawych punktów widokowych. W Zakopanem biegnie obok skoczni i wraca do Krupówek.
Trasę poleca
Bike Point

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Bike Point Podhale
Bike Point Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentująca najciekawsze trasy rowerowe Podhala, sygnowana logiem wypożyczalni Bike Point . Znajdziesz tutaj dłuższe i krótsze trasy, dostosowane do kondycji - nawet dla wymagających rowerzystów znajdą się tu ciekawe wyzwania! Zapraszamy do...

Mapa Magura Orawska
Magura Orawska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje region Magury Orawskiej na Słowacji, sięgający na północy do granicy z Polską. w tym miasta Namiestowo, Twardoszyn i okolice Jeziora Orawskiego. Na południe mapa sięga do linii miejscowości Podbiel, na zachód -...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
grzeg44
2 kwietnia 2017 grzeg44 napisał:
Trasa bardzo fajna. Trudna i zróżnicowana. My jechaliśmy 311 marca, więc było błoto, śnieg i strugi lejacej się wody na zjazdach. Na Gubałówkę od Witowa, to nawet Maja Włoszczowska by nie wjechała. My pchaliśmy rowery. Przejazd całości zabrał nam 5,5h. Uwaga, bo część drogi pod reglami nie dla rowerów, można narazić się na mandat od leśnych ludków. Ogólnie, warto-te widoki:)
kys30
21 listopada 2016 kys30 napisał:
świetna trasa :)
JJ_Active
24 sierpnia 2015 JJ_Active napisał:
:)
Moja mapa 0