Mototraska z Jankiem. Z Borów Tucholskich do pracy. Powroty

Dodano 2 sierpnia 2021 przez aplikację Android
Mototraska z Jankiem. Z Borów Tucholskich do pracy. Powroty
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

222539
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Samochód
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.4
  • Dystans: 390 km
  • Czas trwania: 1 h 4 min
  • Średnia prędkość: 365,3 km/h
  • Przewyższenie: 64,21 m
  • Suma podejść: 343,94 m
  • Suma zejść: 358,63 m
  • Data: 31 lipca 2021
  • Lokalizacja: Klocek, Tuchola, Byszewo, Koronowo, A1, A2, Pruszków
1255406
Sypialnia. Agroturystyka
Mogę ze spokojem polecić. W miarę niedrogo. Czysto i fajnie. Tak jak powinno być . Dodatkowo można rybek połapać w jeziorze.
http://anjklocek.pl/
1255407
Tuchola. Przejazd kolejowy
Te budynki stoją tu x lat
1255408
Uwaga
Gówniana droga i korek niesamowity
1255409
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny
Parafia Świętej Trójcy, Byszewo
Historia Byszewa rozpoczyna się najprawdopodobniej już w XII stuleciu, jednak pierwsze dokładne informacje pochodzą z połowy XIII wieku, kiedy to Mikołaj Zbrożek - podskarbi księcia kujawskiego Kazimierza w 1250 r. ofiarował cystersom Byszewo wraz z ośmioma sąsiadującymi wioskami . Konwent złożony z zakonników francuskich ze Szpetala osiedlił się tutaj w 1253r.
1255410
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny
Z lat 1288-1460 zachowało się niewiele przekazów historycznych dotyczących parafii i kościoła. W tym czasie duszpasterstwo w parafii Byszewie cystersi zlecili księżom diecezjalnym. (podobnie jak było to w Pelplinie). W 1460r. cystersi ponownie przejęli w niej duszpasterstwo i aż do sekularyzacji zakonu w 1828r., proboszczowie byszewscy wywodzili się z konwentu koronowskiego.
1255411
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny
Pierwsza, drewniana świątynia, powstała prawdopodobnie w połowie XIII wieku. Pamiątką po niej jest stojąca w kruchcie romańska chrzcielnica z tego okresu. W XV wieku zbudowano murowany, jednonawowy renesansowy kościół, który w pierwszej połowie XVII wieku uległ spaleniu. Na fundamentach klasztoru i spalonego kościoła, w latach 1610-1663 wzniesiono nową – trzecią już na tym miejscu, manierystyczną świątynię pw. Św. Trójcy, która przetrwała do czasów obecnych.
1255412
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny
Kościół w Byszewie obok cudownego obrazu Matki Bożej, kryje w sobie wiele innych, niezwykle drogocennych skarbów, w znacznej mierze pochodzących z drugiej połowy XVIIIw. i reprezentujących styl rokora. Ołtarz główny został wzniesiony na rzucie półelipsy z wolnostojącymi kolumnami podtrzymującymi baldachim, którego zwieńczenie stanowi rzeźba gromowładnego Boga Ojca na kuli ziemskiej. Warto też przyjrzeć się bliżej ołtarzom bocznym
1255413
Obraz na wodzie
Zgodnie z legendą i tradycją
Przekazy historyczne podają, że obraz ten został wyłowiony z jeziora leżącego tuż obok kościoła i nazwanego w związku z tym jeziorem Świętym. Prawdopodobnie przy byszewskim jeziorze znajdowała się stacja postojowa, przy niej zaś studzienka i mała kapliczka z obrazem Matki Bożej. Strudzony podróżny mógł tu napoić konia i pomodlić się o pomyślność dalszej podróży. Być może okoliczni ludzie bojąc się utraty cudownego wizerunku Matki Bożej schowali go do kosza lub skrzyni i ukryli w ten sposób przed rabusiami.
1255414
Koronowo. Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Andrzeja
Rynek i kościół. Historia na dobry film
Współczesne Koronowo, zachowując zachowując swój urok dzięki bliskości lasów i szerokich wód Zalewu Koronowskiego, nie zapomina jednak o swej przeszłości i pocysterskich pamiątkach. Najlepszym dowodem na to jest to, że leżąc na oplatającym połowę Polski „Szlaku Cysterskim”, aktywnie uczestniczy w zachowaniu cysterskiego dziedzictwa duchowego i materialnego na obszarze naszej ojczyzny.
http://www.parafiakoronowo.pl/historia
1255415
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny
Niesamowity. Warto odwiedzić
1255416
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny
Historia dla dociekliwych i zainteresowanych
http://www.sanktuariumbyszewo.eu/index.php/pl/2014-11-30-11-27-47/historia
1255417
Koronowo. Stara zabudowa
Historia Koronowa zaczyna się od przeniesienia z Byszewa konwentu cystersów i założenia w 1288 r. nowego klasztoru na terenach wsi Smeysche[6]. Kolejne akty lokacji miasta z 1359 r., a następnie z 1368 r., wystawione przez króla Kazimierza Wielkiego, doprowadziły w 1370 r. do założenia miasta[7]. Znaczące dla historii Polski było zwycięstwo w bitwie pod Koronowem wojsk polskich nad Krzyżakami, 10 października 1410 r., w rejonie wsi Wilcze – Łąsko Wielkie, upamiętnione 13-metrowej wysokości pomnikiem, wzniesionym u wylotu drogi z Koronowa w kierunku Koszalina[8].
1255418
A1
Wakacyjny korek
1255649
Kolej
Już nie PKP. Ta jest prywatna. Nasze przedstawicieli przy korytku sprzedają co się da. A miał być dojazd z każdej gminy
1255650
To jest wiadukt jak Stańczyki
1255651
Wiadukt
Robi wrażenie
1255655
I w domu
Pykło parę kilosów
1255659
Zmiana organizacji ruchu
Korek na 6 km
Niestety co dobre dość szybko się kończy. Pora wracać do roboty. Pakujemy się i startujemy do domu. Współlokatorzy na kwaterze (z Bydgoszczy) reklamują nam odwiedzenie Byszewa. Podobnież miejsce, gdzie można liczyć na cud. Także w swoich prywatnych sprawach. Postanowiliśmy wstąpić po tz drodze, ja w intencji powrotu sumienia i myślenia mojej siostrze, a w jakiej Janek to mi nie mówił.
No i warto zahaczyć o Koronowo.
Drogi fatalne. Tego banderowca, który zamiast wyremontować porządnie drogi, to przykrył je gównowartym ciekłym asfaltem, powinni za włókami ciągnąć. Nie wiem. To chyba jakaś zorganizowana akcja była, bo to gówno mamy od kwatery po Bydgoszcz.
Potem na A1 korek, że się odechciewa a na A2 ludzi masa. Gdzie oni tak jeżdżą?
Polecam Tucholę, Koronowo i Byszewo. Warto zajechać
PS
W obie strony zwaliła się appka. Trochę to przykre, ale nic ja sam na to nie poradzę.
Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Karawanier
12 lutego 2023 Karawanier napisał:
Brawo Jasiek
mpiekna12
28 listopada 2021 mpiekna12 napisał:
Brawo synu
Jhonathan
23 sierpnia 2021 Jhonathan napisał:
Fajna trasa, polecam.
Cuba_wzy
21 sierpnia 2021 Cuba_wzy napisał:
Podziwiam.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta