MotoTraska. Pierwsze konie za Błonie

Dodano 14 kwietnia 2022 przez aplikację Android
MotoTraska. Pierwsze konie za Błonie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

243921
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1381613
CPN
Jak to bywało START z Orlenu na starym Pruszkowie
1381621
MOP
W ramach sprawdzenia po zimie, kontrola nagrzania opon i kalibracja wskaźników
1381622
MOP
Policja zjechała z jakiegoś kacykowego święta i kazali zdjęcie usunąć.
1381623
Kościół w Jesionce
Życzliwy proboszcz, życzliwi parafianie, z przyjemnością wracamy do parafii w Jesionce
1381624
Smolarnia
Miejsce na drugie śniadanie, telefony i odpoczynek na trasie.
1381625
Smolarnia
KOń Suzuki
1381626
Smolarnia
Krzyż i koń
1381627
Cmentarz wojenny w lesie
Zadbany z pierwszej wojny światowej
1381628
Cmentarz wojenny
Zadbany
1381629
Widok na konia
Cmentarz wojenny
1381630
Cmentarz wojenny
Otoczenie
1381631
W drodze
1381632
W drodze
Mam swoje 4 litry na setkę....
1381633
Autostrada A2
A taki przystanek się trafił.
1381634
Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej
W latach 2019 – 2020, Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Koncesyjnych (OO. Franciszkanie) pozyskali dla Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach dofinansowanie do prac budowlanych, konserwatorskich, restauratorskich i aranżacyjnych we wnętrzach krypt znajdujących się pod kościołem parafialnym. Prace te zostały wykonane w 2020 roku i objęły przygotowanie ekspozycji się tu pochówków osób zakonnych i świeckich, w tym, m.in. fundatorów kościoła: Mikołaja Wiktoryna Grudzińskiego i jego żony, Lukrecji Katarzyny z Radziwiłłów Grudzińskiej
1381635
Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej
Ponadto prace konserwatorskie i restauratorskie przy kilkudziesięciu zabytkach, sakralnych i świeckich oraz wykonano celu ekspansji na specjalnie w tym przygotowanych gablotach. Dalej wzniesiono czas, w którym następnie pochowano rozległe rozszerzone szczątki i losy mieszkańców Miedniewic i okolicznych wsi, z okresu I Wojny Światowej. Wnętrza krypt uporządkowano, odświeżono i wyposażono w specjalistyczne oświetlenie ekspozycyjne. We wnętrzu krypt znalazł się także piękny, kolorowy witraż wyrażający znaną wszystkim, legendarną już grafikę z wizerunkiem Świętej Rodziny przy wieczornym posiłku, obraz, na odpuście w Studziannej zakupił w XVII wieku, miedniewicki gospodarz Jakub Trojańczyk.
1381636
MOP na A2
Kontrola motocykla. Po dłuższej przerwie warto sprawdzić, czy gdzieś coś się nie poluzowało.
Żarełko od Maca
1381637
Koniec wycieczki
Pierwsza w tym roku Mototraska dobiegła końca. Na liczniku dopukało nowe kilometry.
1389575
Stara przedwojenna zabudowa
Zabytek chyba już
1389576
CPN
Obajtowe koryto. Nazywany powszechnie
1389592
1649936043306
Dlaczego pierwsze? Bo w tym roku pierwsza traska, a za Błonie ? Bo faktycznie za miejscowość Błonie był wyjazd.
Jak co roku kiedyś trzeba zacząć sezon motocyklowy. W tym roku pogoda pozwoliła wystartować na mototraski w połowie kwietnia. Ja bardzo się cieszę, bo ubiegłoroczny koń Suzuki DL 650 V-Strom z 2013 był jeszcze w stajni i mogłem sobie na nim pojeździć. Nowy koń powoli się szykuje, ale jeszcze to troszkę czasu potrwa, nim będzie gotowy do drogi. Nie mam kasy, żeby kupić nową uprząż i podkowy.
No trudno, pora na objeżdżanie "brutusa" przyjdzie kiedy indziej. Na pewno aura i czas pozwoli na kolejną wyprawę "wkoło komina po Mazowszu".
Ten pierwszy wiosenny szlak w moich relacjach pojawia się co roku, dlatego zakładam, że wszystkim obserwatorom moich mototrasek jest w miarę dobrze znany. Zmienił się tylko pierwszy odcinek, bo zamiast przez centrum Błonia jadę autostradą A2.
Nie ma niespodzianek. Trasa przejezdna i nie ma na razie żadnych przeszkód i utrudnień w jeździe. Suzuki spisywało się jak zawsze świetnie. Polecam. To bardzo dobry motocykl (DL 650 V-Strom) na takie wypady.
Jak zawsze rekomenduję tą mototraskę na weekend.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór...

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
oldi84
24 stycznia 2024 oldi84 napisał:
świetna trasa
OldTraveler
27 kwietnia 2022 OldTraveler napisał:
Nie za długa nie za krótka
Anaitis
27 kwietnia 2022 Anaitis napisał:
świetna trasa na krótką wycieczkę
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta