Mototraska. Piątek, środek Polski. Sobota, a obiadek w PRL-u

Dodano 19 lipca 2020 przez aplikację Android
Mototraska. Piątek, środek Polski. Sobota,  a obiadek w PRL-u
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

180990
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Motocykl
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.5
  • Dystans: 252 km
  • Czas trwania: 6 h 44 min
  • Średnia prędkość: 37,4 km/h
  • Przewyższenie: 122,58 m
  • Suma podejść: 735,53 m
  • Suma zejść: 737,02 m
  • Data: 19 lipca 2020
  • Lokalizacja: Piątek, Sobota, Walewice, Skierniewice, Radziwiłłów
1028774
Geometryczny środek Polski. Piątek
Geometryczny środek Polski w Piątku.
Geometryczny środek Polski – punkt będący środkiem masy (centroidem) figury geometrycznej o kształcie i rozmiarach granic administracyjnych Polski. Odpowiada on intuicyjnemu rozumieniu pojęcia środka danego obszaru. Według źródeł, w tym napisu na upamiętniającym go monumencie, znajduje się w miejscowości Piątek w województwie łódzkim.
1028775
Kościół pw. Świętej Trójcy
Jest to świątynia wybudowana w latach 1455-1460 i ufundowana przez arcybiskupów gnieźnieńskich. Kościół jest jednonawowy i orientowany. Podczas przebudowy w 1780 roku zostały zatarte gotyckie cechy architektury świątyni. Przy nawie od strony południowej jest dobudowana kaplica poświęcona Matce Bożej. W prezbiterium jest umieszczony ołtarz główny w stylu późnobarokowym pochodzący z kościoła ojców Dominikanów w Łowiczu – poświęcony Trójcy Świętej - wikipedia
1028776
Kościół Starokatolicki Mariawitów pw. Trójcy Przenajświętszej
Kościół Starokatolicki Mariawitów pw. Trójcy Przenajświętszej.
www.mariawita.pl/.
1028777
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego
Świątynia położona jest na cmentarzu grzebalnym. Wybudowano ją w 1753 roku. Dawniej nosiła wezwanie św. Wawrzyńca. Jest to budowla drewniana, posiadająca konstrukcji zrębową, oszalowana i wzniesiona na planie prostokąta. Wewnątrz znajdują się trzy ołtarze w stylu rokokowm: główny ozdobiony obrazami Ukrzyżowania i Przemienienia oraz boczne: jeden posiadający obrazy św. Wawrzyńca i św. Katarzyny Aleksandryjskiej a drugi posiadający obrazy św. Barbary i św. Urszuli.[2].

Kościół nie jest orientowany. Składa się z mniejszego prezbiterium od nawy, zamkniętego prostokątnie. Z boku nawy jest umieszczona mała kruchta. Świątynię nakrywa dach dwukalenicowy, pokryty gontem z wieżyczką na sygnaturkę. Jest ona zwieńczona hełmem blaszanym z latarnią. Wnętrze nakryte jest płaskimi stropami. Na belce tęczowej znajduje się rokokowy krucyfiks, inskrypcja i data „1753”. Chór muzyczny podparty jest dwoma słupami - wikipedia
1028778
Cmentarz 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich
Piękne, warte zadumy i odwiedzenia Mauzoleum. Cmentarz 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich
Poczytajcie : https://pl.wikipedia.org/wiki/17_Pu%C5%82k_U%C5%82an%C3%B3w_Wielkopolskich
1028779
Szałas, wiata
Szałas, wiata
1028780
Kapliczka
Stara i ładna.
1028781
Walewice - Zawody WKKW
Zawody Krajowe WKKW, Eliminacje Pucharu Polski,Eliminacje Otwartej Ligi Mazowsza,Eliminacje OOM MŁP
Walewice, 18-19 lipca 2020
1028782
Walewice - Zawody WKKW
1028783
Walewice - Zawody WKKW
Zawody Krajowe WKKW, Eliminacje Pucharu Polski,Eliminacje Otwartej Ligi Mazowsza,Eliminacje OOM MŁP
Walewice, 18-19 lipca 2020
1028784
Most na Bzurze
Most na Bzurze
1028785
Bzura
Bzura
1028786
Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
Kościół w Sobocie wzniesiony został w 1518 roku w stylu gotyckim. Obiekt stanowi jeden z cenniejszych przykładów zabytków sakralnych gotycko - renesansowych, przy czym formy renesansu mazowieckiego grupy pułtuskiej nie zdominowały całkowicie wcześniejszych prowincjonalnych gotyckich cech kościoła. Wewnątrz kościoła ołtarz główny z obrazem przedstawiającym Chrystusa, XVI-wieczna chrzcielnica z herbami Sobockich oraz dwa przyścienne nagrobki Sobockich, z połowy XVI w. oraz nagrobek Cypriana Zawiszy Czarnego.
https://zabytek.pl/pl/obiekty/sobota-kosciol-pw-sw-sw-piotra-i-pawla-apostolow?langset=true
1028787
Kościół Rzymskokatolicki cmentarny p.w. Przemienienia Pańskiego
Świątynia została wybudowana zapewne w pierwszej połowie XVII wieku. Kościół jest orientowany, wzniesiony z drewna, ma konstrukcję zrębową, na zewnątrz jest oszalowany. Nawa budowli ma plan zbliżony do kwadratu, prezbiterium jest węższe i krótsze, wzniesione na planie prostokąta. Przy nawie od strony zachodniej i południowej są umieszczone kruchta i przedsionek, przy prezbiterium natomiast od strony północnej mieści się zakrystia. Wnętrze świątyni jest nakryte stropem z fasetą. Chór muzyczny jest oparty na dwóch słupach. Wiązania dachowe są storczykowe. Budowla nakryta jest dachami dwuspadowymi, składającymi się z gontów. W ołtarzu głównym jest umieszczony obraz Przemienienie Pańskie[2]. Ambona reprezentuje styl rokokowy[
1028788
Skoszona łąka
Wiecie jak pachnie skoszona łąka? A wysychające na łące siano?
Mega orgia dla nosa i zmysłów.
1028789
Bar PRL. Skierniewice
Mega dobre i tanie żarcie. Nie za duży wybór, ale jest OK.
Specyficzny wystój rodem z PRL-u.
Mi pasuje. :) Pozdrawiam uprzejmą obsługę.
1028790
Bar PRL Skierniewice
Ja tu popasam, a za oknem moja Suzukiklacz. :)
1028791
Radziwiłłów zabytkowy dworzec PKP
Budynek stacyjny w Radziwiłłowie wybudowano w 1848 roku wraz z powstającą wówczas pierwszą linią kolejową na obszarze dawnego Królestwa Polskiego tzw. Drogą Żelazną Warszawsko-Wiedeńską. Został on zniszczony podczas I wojny światowej (w 1915 roku stały już tylko jego mury zewnętrzne). Obecnie funkcjonujący dworzec był jednym z grupy podobnych obiektów powstałych w latach 1918-24 w ramach programu odbudowy infrastruktury kolejowej po zniszczeniach wojennych. Powstał w pierwszym etapie prac w latach 1920-22. Dworzec przetrwał II wojnę światową. W latach 2011-12 obiekt poddano renowacji.
1029063
Działeczka
1051694
Piatek
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm
"Mariawityzm – grupa wyznań chrześcijańskich powstała w Polsce na przełomie XIX i XX wieku, oparta na objawieniu Miłosierdzia Bożego, którego miała dostąpić polska zakonnica Feliksa Kozłowska, która po objawieniach w 1893 podjęła misję uzdrowienia polskiego duchowieństwa. Wspólnota mariawicka działała początkowo w ramach Kościoła rzymskokatolickiego zachowując jego zwyczaje i praktyki pobożnościowe, jednak w 1906, po ekskomunice nałożonej przez papieża Piusa X na założycielkę i księdza Jana Kowalskiego, została z niego wyłączona[1]. "
1051696
Skierniewice PRL
Obiad dnia. Mniam
1051697
Piatek
W oczekiwaniu na Kolegę Witka, MotoBar kawowy się otworzył. :)
1051698
Piatek_i_sobota
Bzura z mostu
1051699
Sobota
Sobota kościół
Mototraska do środka Polski. Do Piątku i Soboty a obiadek w PRL-u.
Umówiłem się w Piątku pod pomnikiem, z kolegą Leszek692, z forum NTV. Miałem mu oddać koszulkę i naszywkę, które kupił po zlocie Fanów-Forumowiczów forum www.hondantv.pl w Fijalkowie.
Generalnie bardzo dobra koncepcja, bo nigdy w tamtych rejonach nie bylem, a przysługa koledze z Forum też ważna rzecz. Jedynie martwiłem się upałem i zapowiadanymi gwałtownymi burzami. Ale nic to. Jadę.
Do Piątku gonię szybko A2 i A1. Na zwiedzanie ustawiam się w drodze powrotnej. Niestety pogoda nieźle mnie "skołowala" ale troszkę się zobaczyło.
Jak dojechałem i jak wróciłem, nie będę się rozpisywał, bo nie ma o czym. Ważne co na miejscu widziałem i opisałem.
Dziękuję Leszek692-Witkowi za miłe spotkanie i pogaduchy.

Jako bazę wiedzy, wykorzystałem Wikipedię.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór...

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej interesującą pod względem rzeźby terenu północno-zachodnią część strefy krawędziowej Wzniesień Łódzkich. Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich położony jest na północny-wschód od Łodzi, pomiędzy Łodzią, Brzezinami i...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Snosusrufus
15 września 2022 Snosusrufus napisał:
Ten bar w Skierniewicach jest świetny.
Seriorza
15 września 2022 Seriorza napisał:
Pojadę
JanTurysta
20 lipca 2021 JanTurysta napisał:
Pojadę. Świetne opisy
mpiekna12
5 czerwca 2021 mpiekna12 napisał:
na weekend jak znalaz
Rowerzysta12
30 sierpnia 2020 Rowerzysta12 napisał:
Jeszcze chce. ????. Brawo
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.