MotoTraska. Górecko Stare do Pruszków

Dodano 9 września 2021 przez aplikację Android
MotoTraska. Górecko Stare do Pruszków
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

227757
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1285876
Agroturystyka. Górecko Stare
Standard agroturystyki. Fajerwerków bym się nie spodziewał, ale jest czysto schludnie i "wiejsko", chociaż takich telewizorów to ja w domu nie mam. Są altanki, ławeczki ogródek. W okolicznych lasach grzybów co nie miara. Brak plagi rumunów na grzybach
1285877
Karawaningowe Bractwo Podróżnicze "Karawanier"
Wyluzowani na poziomie ludzie. Miło pogadać o podróżach i planach na przyszłość. Prawdopodobnie nie mohery, bo cały czas gadają, że "świnie od koryta precz". A czasami i ostrzejsze słowa o tej kaście ....
1285878
Górecko Stare
Lasy , Roztocze i dużo świetnych tras rowerowych
1285879
Gdzieś w drodze
Piękne "klimaty" Roztocza. Krótka przerwa na popas
1285880
Niezabitów
Szkoda, że nie miałem więcej czasu.
Podobnież stary młyn.
1285881
Kaziemierz Dolny
Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie kazimierskim województwa lubelskiego w 1786 roku. Kazimierz Dolny uzyskał prawo składu w 1335 roku[.
1285882
Kaziemierz Dolny
Początki osady sięgają XI wieku. Na jednym ze wzgórz istniała osada zwana Wietrzną Górą, należąca do zakonu benedyktynów. W 1181 roku Kazimierz Sprawiedliwy przekazał osadę norbertankom z podkrakowskiego Zwierzyńca. Norbertanki zmieniły nazwę osady na Kazimierz (imię darczyńcy). Nazwa została odnotowana w kronikach po raz pierwszy w 1249 roku, a przymiotnik „Dolny” został dodany w latach późniejszych, w celu odróżnienia osady od leżącego w górnym biegu rzeki Kazimierza, założonego pod Krakowem. Po około 150 latach osada i okoliczne wsie stały się dobrami korony. Władysław Łokietek w 1325 r. ufundował kościół parafialny.
1285883
Kaziemierz Dolny
Zespół zamkowy w Kazimierzu Dolnym
Mateusz Koćmik:Obowiązkowy punkt podczas wizyty w Kazimierzu Dolnym. Bardzo blisko z rynku, ale stromo. W upalny dzień to krótkie podejście potrafi wycisnąć z człowieka siódme poty. Dobrze, że jest chodnik, bo łatwiej wejść niż po bruku. Bilety kupuje się przy wejściu na zamek. 10 zł normalny i 7 zł ulgowy, dzieci do 7 roku życia za darmo. Bilet umożliwia wejście na zamek i pobliską basztę. Niestety sam zamek nie jest zbyt atrakcyjny. Nie ma tam nic do zwiedzania i jest mały. Tak naprawdę to nie zamek, tylko taki owalny mur i w środku kilka zrujnowanych ścian. Wchodzi się tam wyłącznie dla widoków na miasto i rzekę. Z baszty jest jeszcze lepszy widok.
1285884
Kaziemierz Dolny
Złoty wiek Kazimierza skończył się w lutym 1656 r. wraz ze spaleniem miasta i zamku przez wojska króla szwedzkiego Karola Gustawa. Powtarzające się przemarsze wojsk i późniejsza zaraza przyczyniły się do upadku miasta. W 1677 r. Jan III Sobieski wydał dekret pozwalający osiedlać się kupcom ormiańskim, greckim i żydowskim. Ożywienie gospodarcze nie trwało jednak długo. Kolejne wojny polsko-szwedzkie ponownie spustoszyły miasto. Spadło także zapotrzebowanie w Europie na polskie zboże. Kupcy próbowali rozwijać handel drewnem i przemysł szkutniczy. Jednak nie były to zyski podobne do tych osiąganych na handlu zbożem. Późniejsze rozbiory odcięły Kazimierz od rynków zbytu.
1285885
Kaziemierz Dolny
1285886
Twierdza Dęblin
Pomnik i dąb (wielki, że nie zmieścił się w kadrze) przed Twierdzą. Z tego co wiem, żeby zwiedzić to trzeba mieć fart i jakieś święto.
Z inicjatywy dowódcy pułku ppłk Kamińskiego w dniu 3 września 1923 r. w obecności prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego poświęcono kamień węgielny pod pomnik 15 PP „ Wilków ”. Budowano go ze składek kadry i żołnierzy służby zasadniczej.
http://deblin.cal24.pl/pomnik_15.php
1285887
Maciejowice rynek. Obok jest Muzeum T. Kościuszki
Obelisk ku czci Tadeusza Kościuszki i Bitwy pod Maciejowicami.
I tak przez przypadek byłem w dwóch miejscach związanych z T. Kościuszkę. W Racławicach i Maciejowicach
1285888
Maciejowice rynek.
Drogowskazy na przeprawę. Bardzo mnie zaciekawiły
1285889
Elektrociepłownia Kozienice
Robi futurystyczne wrażenie. Ale fotki wypas.
1285890
Bar u Zosi
Może i średnio wygląda, ale już parę razy jak przejeżdżałem to jadłem obiad i nie srałem po rowach. Najlepsza rekomendacja. Na zdjęciu kobyłka chłodzi się za płotkiem, a ja pociągam piwko bezalkoholowe, w oczekiwaniu na obiadek. W barze można zakupić wędzoną rybę z okolicznych hodowlanych stawów rybnych.
będę odwiedzał.
1285891
Skansen militarny Wilga
Obok pomnika stoi kilka haubic i dział przeciwlotniczych. Dla wielu to tylko resztki skansenu wojennego, który założono tu w latach 70. minionego stulecia, ale amatorzy militariów ciągle chętnie odwiedzają to miejsce. Największa ciekawostka kryje się w krzakach nad rozlewiskiem Wisły, 150 m od pomnika. Betonowa ścieżka prowadzi do miejsca, w którym w 1944 r. przerzucono przez rzekę drewniany most. Konstrukcja miała 894 m długości, nieco ponad 4 m szerokości i nośność 16 t. Osiem batalionów saperów uporało się z budową w 58 godzin. Niestety, zrekonstruowany przed laty fragment mostu jest już tak zaniedbany, że trudno sobie wyobrazić, jak wyglądał oryginał. Tuż obok na piaskowcowej płycie wyryto schematyczny rysunek przeprawy oraz kilka zdań o jej szczegółach technicznych i jednostkach wojska biorących udział w budowie.

W tym samym miejscu Wisłę forsowały także oddziały armii niemieckiej w 1915 r., w czasie I wojny światowej. Zachował się mały cmentarz z kamieniem, na którym znajduje się niemiecki napis informujący o 100 poległych żołnierzach.
1285892
Pomnik Polskiego Korpusu Inżynieryjnego w Wildze
Miejsce ciekawe, warte odwiedzenia, tylko parking zaśmiecony niestety. Warszawka z działek Wilgowych wywala tu śmiecie. Sam parę razy widziałem.
1285893
Koniec podróży
Parking przed biedronką. I pomyśleć, że startowałem na trasę po drugiej stronie jak teraz stoję
1287054
Roboty drogowe
Brak przejazdu
1294804
Kazimierz Dolny
Widok na Wzgórze Trzech Krzyży
1294805
Kazimierz Dolny
Przystań wiślana
Powoli zbliżam się do końca moich wojaży po górach. Na podsumowania pewnie przyjdzie kiedyś czas, ale dzisiaj czeka mnie droga do Pruszkowa.
Do domu.
Po drodze zaplanowałem sobie Kazimierz i parę innych atrakcyjnych punktów, ale "chcę już do domu".
Wyruszam z fajnej agroturystyki na Roztoczu. Pieniążki bardzo atrakcyjnie. Cisza, cisza i spokój. Nawet pies nie szczeka. Wyspany i wypoczęty wyłudziłem kawkę u załogi Karawaningowego Bractwa Podróżniczego Karawanier.
Pyszna.
Pogadaliśmy, wymieniliśmy uściski i pozdrowienia, to ja na koń i w drogę. Pogoda dopisała. Motocyklistów "co niemiara".
A w Kazimierzu to chyba pół Warszawki wpadło na obiad motocyklami. Więcej ich niż aut. Mnóstwo stonki wekendowej. Zrobiłem i parę zdjęć z tz buta, bo motka musiałem zostawić na parkingu.
Potem dalej do Maciejowic. Tam zrobiłem zdjęcie dnia Elektrociepłowni Kozienice.
W skrócie to od Góry Kalwarii pomimo motocykla nie miałem jak wyprzedzać i wlokłem się aż do Piaseczna. Z Piaseczne jeszcze gorzej, bo jakieś remonty. Kicha na całego. Zaliczyłem spore godzinne opóźnienie.
Ale cały dotarłem do domu, z czego jestem bardzo zadowolony. A co widziałem na tym wyjeździe w Bieszczady i Beskidy, to dzielę się z Wami.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia
Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
mpiekna12
24 października 2021 mpiekna12 napisał:
Dzięki wielkie za tą trasę
Jhonathan
8 października 2021 Jhonathan napisał:
ekstra trasa
Cuba_wzy
30 września 2021 Cuba_wzy napisał:
Zazdroszczę pomysłu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.