Morsko, Góra Zborów, Rzędkowice,

Dodano 15 listopada 2010 przez Garmin
Morsko, Góra Zborów, Rzędkowice,
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1060
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.5
 • Dystans: 15,6 km
 • Czas trwania: 3 h 32 min
 • Średnia prędkość: 4,41 km/h
 • Przewyższenie: 133,67 m
 • Suma podejść: 883,23 m
 • Suma zejść: 906,25 m
 • Data: 23 maja 2009
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Morsko
248
skalki wspinaczkowe w Rzędkowicach
skałki wspinaczkowe w Rzędkowicach
249
ruiny zamku Mirów
ruiny zamku Mirów
1837
20090523_Morsko_006.png
Góra Zborów - tablica informacyjna
1838
20090523_Morsko_036.png
ścieżka edukacyjna, Rzędkowice
1839
20090523_Morsko_037.png
skałki w Rzędkowicach
1840
20090523_Morsko_038.png
skałki w Rzędkowicach
1841
20090523_Morsko_042.png
ścieżki wokół Morska
Wycieczka łatwa, w bardzo zróżnicowanym terenie.
Wycieczkę zaczynamy z parkingu w ośrodku Morsko. Możemy tu jeszcze coś zjeść lub uzupełnić zapasy na wycieczkę. Początek to zjazd i jazda bardzo zróżnicowanym terenem. Raz w górę raz w dól. Podjazdy nie są trudne, więc każdy sobie poradzi. Czasami rower zapada się w piaskowym podłożu. Po około czterech kilometrach docieramy do Góry Zborów. Warto podejść na ogołocony z drzew pagórek (podobno w ten sposób przywrócono poprzedni charakter góry) i zobaczyć małą jaskinię. Następnie kierujemy się do Rzędkowic. Ścieżka wiedzie przez las. Musimy uważać na rozgałęzienia szlaków i trzymać się prawych zakrętów. Wyjeżdżamy z lasu i zaczynamy jazdę malowniczą ścieżką wśród wapiennych skałek. Miejsca ulubionego przez wspinaczy. W Rzędkowicach możemy zatrzymać się w restauracji przy pensjonacie. Kuchnia dobra. Z Rzędkowic do Mirowa pojedziemy w większości drogą asfaltową. Ruiny Zamku w Mirowie są urocze i warto tu spędzić kilka chwil na zwiedzaniu.
Powrót do Morska rozpoczynamy drogą asfaltową do Rzędkowic, następnie szeroka ścieżka wiedzie polami i lasem. Ostatni fragment drogi to krótki podjazd pod Morsko.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 3.6 (13 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.