Moja trasa

Dodano 20 kwietnia 2021 przez rysowanie
Moja trasa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

207512
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.3
 • Dystans: 18,0 km
 • Przewyższenie: 14,5 m
 • Suma podejść: 28,81 m
 • Suma zejść: 29,48 m
 • Data: 19 kwietnia 2021
 • Lokalizacja: Głogowa-Krośniewice
1168991
dwor głogowa
Dwór w Głogowej został wzniesiony w końcu XIX w. przez Ignacego Kosińskiego. Łączy w sobie styl klasycyzmu i renesansu. Jest piętrowym budynkiem murowanym, tynkowanym. Centralna część budynku posiada ryzalit z boniowanym tympanonem i tarasem wspartym na pięciu kolumnach. Posiada podjazd od szczytu i werandę. Po bokach znajdują się ryzality. Dwór posiada dwutraktowy układ wnętrza o zmiennej szerokości traktu. Dwór otacza 10 ha parku utrzymywanego na wysokim poziomie przez Zofie Kosińską. Za jej czasów w parku znajdowały się cztery sztuczne pagórki, altanka, pergola, dwa stawy, ogród skalny, różanka, kort tenisowy oraz boisko do siatkówki i krokieta. Obecnie dwór spełnia funkcje mieszkalne.
1168992
kosciół miłonice
Miłonice, dziedzictwo rodziny oporowskich, należały do parafii Krośniewice. W latach 1448-1453 pochodzący stąd arcybiskup gnieźnieński Władysław Oporowski († 1453), prymas Polski, dla wygody tutejszych mieszkańców własnym nakładem wybudował drewniany kościół pw. św. Stanisława biskupa, uposażając go w dziesięciny ze stołu arcybiskupiego.
1168993
Krośniewice-Andersówka
Jest to murowany, tynkowany budynek na planie wydłużonego prostokąta, siedmioosiowy, z mieszkalnym poddaszem, kryty dachem naczółkowym. Dziś w części budynku mieszczą się mieszkania lokatorskie. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krośniewicach utworzyło tu też świetlicę osiedlową zwaną „Andersówka”.
1168994
Gmina w Krośniewicach
Krośniewice (do 1870 gmina Wroczyny) – gmina miejsko-wiejska w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie kutnowskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa płockiego. Siedziba gminy to Krośniewice. Gmina jest członkiem Związku Gmin Regionu Kutnowskiego.
1168995
Kosciół w Krośniewicach
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Krośniewice diecezji łowickiej. Obecna neogotycka murowana świątynia została wzniesiona w latach 1866-1872 z fundacji Rembielińskich i parafian, według projektu Franciszka Tournelle'a.
1168996
Dwór w Bielicach
Dwór w Bielicach – zabytkowy dwór zlokalizowany w Bielicach
1168997
Dwór w JAnkowicach
Dwór w Jankowicach wybudowano prawdopodobnie na początku XX w. Jest to murowany, tynkowany, częściowo podpiwniczony, parterowy budynek z mieszkalnym poddaszem w stylu późnego klasycyzmu. W części frontowej znajduje się portyk, a nad wejściem balkon wsparty na czterech filarach.
1168998
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym Fundacji Elementarz
1168999
Sp1 w Krośniewicach
Szkoła podstawowa nr. 1 w Krośniewicach
1169000
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego – muzeum zlokalizowane w Krośniewicach, w powiecie kutnowskim, w województwie łódzkim przy Placu Wolności 1, powstałe w oparciu o zbiory prywatne kolekcjonera Jerzego Dunin-Borkowskiego.
1169001
Stadion miejski w Krośniewicach
Stadion Miejski w Krośniewicach

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0