Mochnaczka - Lackowa - Ostry Wierch - Izby

Dodano 5 października 2014 przez plik GPX
Mochnaczka - Lackowa - Ostry Wierch - Izby
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

50491
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 25,2 km
 • Czas trwania: 3 h 34 min
 • Średnia prędkość: 7,05 km/h
 • Przewyższenie: 455 m
 • Suma podejść: 1 079,85 m
 • Suma zejść: 1 074,85 m
 • Data: 5 października 2014
 • Lokalizacja: Beskid Niski
293279
10593031_814508911903277_2099068718658593510_n
Laskowa jest najwyższa górą Beskidu Niskiego (997mnpm) po stronie Polskiej.
Szczy nie jest bardzo malowniczy - na jego wierzchołku jest sporo drzew i brakuje widoków, nie mniej jednak Beskid Niski sam w sobie ma sporo uroku.

Początkowo poruszamy się po drodze z płyt prowadzącz Mochnaczki do Izb (szlak rowerowy - niebieski), następnie musimy dotrzeć do czerwonego szlaku na Lackową - po dojściu do asfaltowej drogi musimy odbić w praco w ścieżękę i po ok. 600 m zaczynamy szukać szlaku czerwonego który zaprowadzi nas proso na Lackową. Większość trasy prowadzi spokojnym szlakiem, ale samo podejście na Lackową jest bardzo strome i wymagające.
Z Lackowej zbiegamy i po kilku minutach docieramy do rozwidlenia szlaków, odbijamy na zółty szlak i nim biegniemy.
Później znowu wracamy na szlak czerwony i nim docierazmy aż do IZB, gdzie przemierzamy kawałek drogi asfaltem i wracamy na drogę z płyt.
Trasa może być przeznaczona zarówno dla osób biegających po górach, jak również dla tych co lubią po nich chodzić.

Dystans: 24,88 km
Przewyższenie: 930 m

---
Informacja praktyczna: W Mochnaczce tuż przy szlaku jest zatoczka gdzie można zostawić samochód. Nie mijamy żadnego sklepu, więc trzeba zabrać ze sobą wszystko co będzie nam potrzebne.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Beskid Sądecki
Beskid Sądecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa offline wydawnictwa Compass, którą można otworzyć na telefonie w naszej aplikacji Traseo, obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie....

Mapa Wysowa-Zdrój i okolice
Wysowa-Zdrój i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbliższe okolice miejscowości Wysowa-Zdrój oraz plan centrum w skali 1:7'500. Wysowa-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa położona w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego, w powiecie gorlickim, przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.