Młynowiec na biegówkach

Dodano 17 stycznia 2012 przez plik GPX
Młynowiec na biegówkach
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

6817
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.6
 • Dystans: 6,7 km
 • Czas trwania: 1 h 25 min
 • Średnia prędkość: 4,7 km/h
 • Przewyższenie: 151,34 m
 • Suma podejść: 173,41 m
 • Suma zejść: 138,48 m
 • Data: 17 stycznia 2012
 • Lokalizacja: Stronie Śląskie
55948
prosta droga do wsi
55949
droga w kierunku przełeczy Dział
55950
zima tuż za progiem
55951
góra pod Młynowiec
55952
ostatnie przygotowania
55953
prosto przed siebie
55954
zima pełną gębą
55955
przywitali mnie w Młynowcu
Dziś po raz pierwszy na narty biegowe. Nie wiem dokładnie jak się ubrać . Za oknem biało , śniegu napadało jakby na zawołanie. Nie muszę nigdzie jechać autem , to co chciałem mam na wyciągniecie reki. Poczałkowo miałem jechać na ratrkaowane ścieżki i ścigać się z Czechami, co tam z Czechami , sama Justyna powinna czuć się zagrożona. No tak , ale dosyć jałowych rozważań , czas ruszyć na trasę. Wychodzę z domu.
Biegówki mogę założyć już na klatce schodowej . Pierwsze wrażenie...no niestety jest ślisko. Chwiejąc i wyginając się na boki ruszam w pole. Śnieg dość głęboki , zapada się , dobrze ,że śnieg sypie tak ,że mało widać bo pewnie dość dziwacznie wyglądam.
Po kilkunastu minutach udaje się w miarę utrzymać pion i podjąć pierwsze nieśmiałe próby skoordynowania ruchu kijów z nartami......ciągle sypie śnieg, krajobraz koło domu bajkowy. Nie zbyt skoordynowanymi ruchami poruszam się wolno w kierunku wsi
Młynowiec. Docieram do bocznej drogi. Tu jest trochę łatwiej , przejechał jakiś samochód i po tym śladzie można poruszać się znacznie szybciej. Co jakiś czas udaje mi się nawet przebiec kilkadziesiąt metrów. Dobiegam do końca wsi. Tam zaczyna się ściana lasu i dalej już Góry Bialskie. Droga nie przetarta. Tylko bezpańskie zdziwione moim widokiem początkowo groźne warczą a potem już radośnie merdają ogonami....mam nadzieję ,że się ze mnie nie śmieją.
Na dziś starczy , zostało jeszcze tylko wrócić....łatwo powiedzieć Śnieg zasypał ślad, wiatr wieje w oczy …...ruszam jednak ...no cóż Justyna , przynajmniej w tym roku nie zagrożona....jutro powinno być lepiej....cały przemoczony docieram do domu.....czyżby tak zaczęła się moja nowa pasja ?

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Śnieżnik i Międzygórze
Śnieżnik i Międzygórze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Masywu Śnieżnika. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych,...

Wasza ocena: 5.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.