Mierzyn - jezioro Obersee (niedaleko Blankensee)

Dodano 28 sierpnia 2011 przez plik GPX
Mierzyn - jezioro Obersee (niedaleko Blankensee)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

5070
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.0
 • Dystans: 32,3 km
 • Czas trwania: 1 h 37 min
 • Średnia prędkość: 19,9 km/h
 • Przewyższenie: 53 m
 • Suma podejść: 428 m
 • Suma zejść: 440,5 m
 • Data: 28 sierpnia 2011
 • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie
45588
jezioro Obersee
jezioro Obersee (niedaleko Blankensee)
45594
rowerowe przejście graniczne
Rowerowe przejście graniczne w Buku
45608
droga na odcinku Bismark - Blankernsee
45611
dojazd do Blankensee
45612
Blankensee
45613
droga rowerowa dojazdowa do przejścia granicznego
45614
odcinek do Buku
45615
fatalny kawałek drogi
fatalny kawałek drogi (na szczęście niezbyt długi, ale daje w kość)
45616
wjazd do Dobrej
45617
odcinek Bezrzecze - Mierzyn
droga osiedlowa, ale w bardzo dobrym stanie. jedyne utrudnienie to progi zwalniające
45618
Mierzyn
kostka brukowa, ale w dobrym stanie
45619
Mierzyn
najtrudniejszy fragment trasy, droga gruntowa (na szczęście tylko kilkaset metrów)
45620
trasa Bismark - Blankensee
45621
Bismark, kościół ewangelicki
Budynek z czysto warstwowanych ciosów granitowych na pochyłym cokole, druga połowa XIII wieku. Okna zmienione w XV wieku. Neogotycka ściana zachodnia z przedsionkiem portalu, z cegły, druga połowa XIX wieku, w ścianie wschodniej trzy zgrupowane okna, zmodyfikowane, na szczycie ponad nimi trzy blendy w obramieniu z cegły i jedno stopniowane okrągłe okno. Zakrystia połączona ze ścianą wschodnią. Po stronie poludniowej pierwotny portal granitowy, podwójnie stopniowany.
45622
Blankensee, kościół ewangelicki
Podłużna otynkowana budowla z kamienia polnego, część wschodnia z roku ok. 1500, zachodnia z wieżą dachową z roku 1777, zmodyfikowaną w okresie późniejszym. W XVIII wieku zmienione rownież na kształt łuku odcinkowego okna. Szczyt wschodni w cegle, z blendami okrągłymi i maswerkiem.Wieża z dzwonem łańcuchowym i spiczastym hełmem.
45623
Dobra, kościół katolicki
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej został wzniesiony w XIII w. z kwadr granitowych. Jest to budowla jednonawowa, orientowana, na planie prostokąta bez wieży. W XIX w. kościół został całkowicie przebudowany, zatracając swój romański styl. Po II wojnie światowej świątynia uległa dewastacji, została odbudowana i poświęcona w 1957 r. We wnętrzu znajduje się barokowy ołtarz ambonowy, obok kościoła stoi dzwonnica z dzwonem z początku XIX w. Kościół i plac przykościelny, na którym dawniej znajdował się cmentarz, otoczony jest murem kamienno-ceglanym.
45624
Wołczkowo, kościół katolicki
Kościół parafialny pw MB Szkaplerznej został wzniesiony w XIII w. w stylu romańskim, do budowy użyto kwadr granitowych. Jest to świątynia orientowana, salowa, na planie prostokąta, pierwotnie bez wieży. Kościół był wielokrotnie przebudowywany, obecny wygląd zawdzięcza ostatniej przebudowie w 1866 roku, wieża została wzniesiona w 1900 r. Wyposażenie reprezentuje różne style, znajduje się tam manierystyczna chrzcielnica z XVII w., rzeźba anioła chrzcielnego z XVIII w., ambona z XIX w., dwa dzwony z XVII w. oraz ołtarz z XVII w. Na placu przykościelnym znajdował się cmentarz, czynny jeszcze po wojnie. Poświęcenie kościoła po II wojnie światowej nastąpiło 16 lipca 1946r.
45625
Bezrzecze, kościół katolicki
Kościół XV-wieczny, przebudowany w XIX wieku, pw. Maryi Królowej Różańca Świętego zbudowany z kamieni narzutowych z ostrołukowym portalem z gotyckiej cegły w południowej ścianie.
45626
Mierzyn, kościół katolicki
Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej został wzniesiony w XIII wieku, z ciosów kamiennych, drewniana wieża została dobudowana znacznie później w XVIII wieku, jest ona przykryta hełmem w kształcie stożka, zwieńczonego kulą i krzyżem. Świątynia została wybudowana w okresie przechodzenia ze stylu romańskiego w styl gotycki, dlatego też prezentuje ona oba style, w ścianie szczytowej widać dwa okna romańskie i trzy gotyckie oraz blendę w kształcie krzyża greckiego. We wnętrzu dominuje styl barokowy: ołtarz z pierwszej połowy XVIII wieku oraz ambona, brązowe świeczniki i dzwon pochodzą z XVII w., warto również zwrócić uwagę na emporę muzyczną wspartą na czterech słupach.
Przyjemna trasa z Mierzyna nad jezioro Obersee położone w okolicach Blankensee. W części niemieckiej odcinek ścieżką rowerową. Po stronie polskiej niestety (na chwilę publikacji trasy) brak ścieżek rowerowych. Trasa łatwa, przyjemna i nie wymagająca dużego nakładu sił. Trasa jest bardzo popularna wśród mieszkańców Szczecina i okolic. Aby przybliżyć nawierzchnię jaka jest na poszczególnych odcinkach, wrzuciłem kilka zdjęć. Przepraszam za ich jakość, ale były robione podczas jazdy rowerem.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
30 marca 2015 jedrula77 napisał:
ciekawa trasa
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.