Mętków - Bobrek, most w budowie.

Dodano 8 maja 2017 przez aplikację Android
Mętków - Bobrek, most w budowie.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

97759
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rolki
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 7,8 km
 • Czas trwania: 0 h 39 min
 • Średnia prędkość: 11,67 km/h
 • Przewyższenie: 10,81 m
 • Suma podejść: 191,82 m
 • Suma zejść: 185,83 m
 • Data: 8 maja 2017
 • Lokalizacja: Mętków - Bobrek, Broszkowice.
578789
Start Mętków.
Ścieżka jest dobrze opisana, z dotarciem do miejsca startu nie powinno być kłopotu. Należy się kierować na S-SW (południe, południowy zachód ;-) ) od drogi Mętków - Żarki (ul. Chechlana), podążając za oznakowaniem ścieżki rowerowej "Wiślana Trasa Rowerowa".
NIE NALEŻY się sugerować tablicą na starcie o zakazie wstępu i robotach budowlanych - przed nami ok 7,8 km doskonałej ścieżki !
578790
Zakłady Chemiczne Oświęcim.
Zdjęcie celowo zaklasyfikowane jako "Other", bo nie do końca mieści się w kategoriach "Atrakcja", a tym bardziej "Przyroda".. ;-).
Może nie do końca pasuje w krajobrazie, ale..nie czuje się w powietrzu niepokojących wyziewów ;-). Wisła po lewej, a ptaki po obu stronach ścieżki wynagrodzą dyskomfort w postaci wyrastających kominów ;-)
578791
Zakole wisły
Zabudowa jednorodzinna po prawej stronie. A po lewej odpoczynek dla zmysłów - spokojna i leniwa, urokliwa Wisła.
578792
Kapliczka nad Wisłą.
Zdjęcie wykonane tuż po 3 maja, kapliczka w kwiatach i barwach narodowych. W zależności od preferencji i potrzeb - miejsce, w którym można zrobić ciekawą fotkę, albo..odmówić pacierze ;-). Doznania towarzyszące wymienionym czynnościom mogą być budujące.
578793
Koniec asfaltu, most w oddali.
Asfalt w tym miejscu się kończy, ok. 100 m dalej prace przy budowie mostu. Można pokonać ok. 200-300 m i dalej kontynuować jazdę po asfalcie do drogi 933 w Broszkowicach. Patrząc na skalę mapy pozostaje ok 3 - 3,5 km ścieżki. Autor tutaj jednak rozpoczął odwrót, a swoje wrażenia opisał w wariancie drugim tej trasy ;-). Dystans od startu ok 7,8 km. Polecam!
Trasa ustępująca nieco pod względem atrakcyjności odcinkowi Jankowice - Mętków, ale..bez obawy ;-) - jest nadal piękna.
Po przejechaniu odcinka z Jankowic do Mętkowa, dojeżdżając do drogi Mętków - Żarki (ul. Chechlana) należy skierować się w lewo i po kilkudziesięciu metrach znów skręcić w lewo. Podążając za znakami ścieżki "Wiślana Trasa Rowerowa" po ok 300-400 metrach, dróżką pomiędzy domami docieramy do początku opisywanego odcinka. Nie należy sugerować się tablicą zakazującą wejścia, na ślady robót budowlanych natkniemy się dopiero na końcu odcinka, po około 8 km trasy. Stamtąd należy zawrócić, bądź przejść ok 200-300 metrów trawiasto żwirowym podłożem, by móc kontynuować jeszcze 3-3,5 km jazdy, aż do drogi 933, w Bobrku, Broszkowicach.
Trasa rolkowa piękna, nawierzchnia gładka, bez niespodzianek. W znakomitej większości biegnie pośród pól i łąk. W drugiej części pojawia się jednorodzinna zabudowa po prawej stronie, ale lewa strona to królestwo leniwej Wisły ;-). W sezonie lęgowym sporo ptactwa, głównie w pierwszej części trasy. Spokój, przeplatany świergotem ptaków. Zdecydowanie polecam!
Po przejechaniu rowerem całego odcinka, Jankowice - Mętków - Bobrek robi się całkiem sympatyczny odcinek, ok. 20 km trasy. Powstanie stosowny opis ;-).
Jako początkujący rolkarz trasę oceniam jako łatwą, brak stromych podjazdów i zjazdów, trasa nie koliduje z ruchem samochodowym, dystans raczej nie powinien sprawiać kłopotów.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.