Medvedi Bouda-Růžová bouda- Magistrala-Císařská bouda - Brusek - Travna Hora - Wielki Szengen

Dodano 12 marca 2013 przez Garmin
Medvedi Bouda-Růžová bouda- Magistrala-Císařská bouda - Brusek - Travna Hora - Wielki Szengen
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

17718
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 18,0 km
 • Czas trwania: 2 h 41 min
 • Średnia prędkość: 6,7 km/h
 • Przewyższenie: 244,02 m
 • Suma podejść: 499,14 m
 • Suma zejść: 512,15 m
 • Data: 12 marca 2013
 • Lokalizacja: Velké Vrbno
101050
LAP001
LAP001
101051
Palas
101052
zjazd w kierunku Kuncic
101053
spotkanie z Kijanką
101054
trudny zjad
101055
W strone Smrka
101056
Smrk Hranicnik
101057
okolice Travnej Horze
101058
okolice Bruska27
101059
w stronę Rużovej Boudy
101060
Medvedi Bouda
101061
i dalej magistrala
101062
Magistrala
101063
Cisarska Bouda
101064
Brusek26
101065
Chata Pparsek
Dziś postanowiłem zacząć swoje bieganie od Medvedi Bouda. Do tego miejsca dojechałem samochodem. Już trakcie jazdy zorientowałem się, że ze względu na znaczne przewyższenie terenu oraz oblodzenie dojazd jest bardzo utrudniony, a zjazd może być faktycznym koszmarem. Nie bardzo było jednak jak zawrócić, bo droga bardzo wąska. Dojeżdżam więc do Boudy, zapinam narty i ruszam zielonym szlakiem w kierunku Rużovej Boudy. Od samego początku trasa pnie się ostro w górę i zostaje tylko podejście jodełką. Dodatkowo dziś śnieg jest twardy i zmrożony. Po około kilometrze trasa staje się bardziej znośna i w niedługim czasie docieram do Chaty Paprsek. Tutaj, mimo że dzień jest powszedni a pogoda - powiedzmy - taka sobie, ruch jest dość spory. Ruszam dalej Magistralą w kierunku Ramzovej. Jak przystało na Magistralę, trasa biegowa jest doskonale przygotowana. Teraz dla odmiany poruszam się dość szybko w dół w kierunki Cisarskiej Boudy, a następnie w strone Cernego Potoku. Ten odcinek pokonałem bardzo szybko. Teraz trasa w kierunku Smrka Hranicnik pnie się w górę. Wkraczam na znane mi tereny. Trasa w stronę Bruska zawsze zachwyca, bez względu na pogodę. Postanawiam jeszcze w tym sezonie odwiedzić Travną Horę. Widać, że i tu jechał ratrak. Po kilkunastu minutach jestem znowu na Palasie i teraz fragmentem Wielkiego Szengena biegnę w stronę Miedvedi Boudy.
Trasa jak zwykle podobała mi się, teraz trzeba zmierzyć się ze zjazdem. Ruszam powolutku samochodem. Droga śliska , stroma . Każde naciśnięcie na pedał hamulca powoduje, że auto chce stanąć w poprzek wąskiej oblodzonej drogi. Po kilkuset metrach widzę jadącą pod górę Kię. Zatrzymuje się i próbuje wycofać w miejsce, gdzie droga jest jakby trochę szersza. Szybko okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Czech zatrzymuje się i pomimo łańcuchów na kołach nie daje rady „wyskoczyć” z lodowych kolein. Stajemy naprzeciw siebie, nie bardzo mogąc cokolwiek zrobić. Na dodatek jeden z łańcuchów zostaje zerwany. Wygląda na to, że zabawimy tu dłużej. Jakoś udaje mi się postawić swoje auto w zaspie, spycham Czecha tak, że jego auto wyskakuje z koleiny. Prawie na żyletki, ale dało się. Zjeżdżam powoli do Kuncic… chyba długo już tu nie przyjadę autem. Wolę przybiec.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
ryjek
14 marca 2013 ryjek napisał:
Jazda samochodem po zaśnieżonych wąskich dróżkach może dostarczyć więcej adrenaliny niż nie jedna piesza wycieczka. Znam dobrze tą drogę, nawet latem ciężko tam się wyminąć. Gratuluję odwagi!
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.