MARCOWA WARSZAWSKA MASA KRYTYCZNA 2015

Dodano 13 marca 2015 przez Garmin
MARCOWA WARSZAWSKA MASA KRYTYCZNA 2015
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

55617
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 25,8 km
 • Przewyższenie: 19,43 m
 • Suma podejść: 50,98 m
 • Suma zejść: 51,24 m
 • Data: 27 marca 2015
 • Lokalizacja: Warszawa
319998
Start / Stop
319999
Gdzie jest BemowoBike
337578
Plac Zamkowy 03.2015 - foto Travers
Planowana trasa:
Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Grzybowska, Żelazna, Prosta, Kasprzaka, Wolska, Połczyńska, Powstańców Śląskich, Człuchowska, Lazurowa, Górczewska, Powstańców Śląskich, Wrocławska, Powstańców Śląskich, Reymonta, Kochanowskiego, Rudnickiego, Maczka, Powązkowska, Okopowa, Anielewicza, Świętojerska, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska, Plac Zamkowy.

Najbliższa Warszawska Masa Krytyczna rusza na Bemowo w poszukiwaniu zaginionych rowerów publicznych Bemowo Bike. Rowery te z powodu zaniedbań, nieporozumień i walki o stołki w ratuszu zniknęły ostatnio z ulic Bemowa. Mimo szumnych zapowiedzi nic nie wskazuje, by w najblizszym czasie miały wrócić. Mieszkańcy Bemowa w zamian za zlikwidowany system otrzymali co prawda "na pocieszenie" 3 stacje Veturilo, ale stacje te nie nie wzięły się znikąd - by je postawić na Bemowie, trzeba było usunąć je z innych miejsc w mieście. Likwidując Bemowo Bike Warszawa zmniejszyła liczbe stacji roweru publicznego poniżej 200 - tym samym cofając się w rozwoju o ponad rok jezeli chodzi o rozbudowę systemu. Temat Bemowo Bike jest istotny także z innego powodu - już niedługo kończy się umowa na operatora systemu Veturilo. Jezeli miasto nie podejmie na czas odpowiednich kroków i nie rozpocznie z odpowiednim wyprzedzeniem działań na rzecz wyłonienia nowego operatora systemu lub zmiany modelu jego funkcjonowania, historia z Bemowo Bike może powtórzyć się - tylko, że w całej Warszawie i na nieporównywalnie większą skalę.

Wyjazd Masy na Bemowo to także ukłon w stronę mieszkańców Warszawy. Po zamknięciu Mostu Łazienkowskiego będziemy starać się w najbliższych miesiącach nie przekraczać Wisły i w miarę możliwości nie pojawiać się za często w okolicach mostów. Nie jest oczywiście możliwe jeżdżenie w kółko tylko na Bemowo, ale chwilowo będziemy starali się częściej odwiedzać zachodnie rejony miasta, a rzadziej Praski brzeg Wisły. No chyba, że ratusz zdecyduje się zlikwidować pasy rowerowe na Tamce, albo podejmie inne działania skierowane ewidentnie przeciwko rowerzystom - wtedy będziemy zmuszeni jechać z naszym protestem tam, gdzie będzie działo się coś ewidentnie antyrowerowego.
Trasę poleca
Warszawska Masa Krytyczna

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Kampinosu" obejmuje cały obszar Kampinoskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Obszar mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Skala mapy pozwoliła na dokładne...

Mapa Północno-wschodnie okolice Warszawy
Północno-wschodnie okolice Warszawy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Warszawy i okolic ograniczona jest przez:: Wyszków na północy, Nowy Dwór Mazowiecki na zachodzie, Warszawę na południu, Korytnicę na wschodzie. Mapa obejmuje fragment Kampinoskiego Parku Narodowego i prawie całe Jezioro Zegrzyńskie. Jest to...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0