Małopolska wieś dla seniorów

Dodano 9 stycznia 2015 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

53526
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

311277
Woźniki – Gospodarstwo Agroturystyczne „Stajnia Grudki”
Woźniki – Gospodarstwo Agroturystyczne „Stajnia Grudki”
311278
Bełdno – Gospodarstwo Agroturystyczne „Agrobella”
Bełdno – Gospodarstwo Agroturystyczne „Agrobella”
311279
Kamionna – „Pod lasem”
Kamionna – „Pod lasem”
311280
Pogorzany – „Koziarnia”
Pogorzany – „Koziarnia”
311281
Strzeszyce – Gospodarstwo „Za Piecem”
Strzeszyce – Gospodarstwo „Za Piecem”
311282
Wapienne – „Buczynowa Dolina”
Wapienne – „Buczynowa Dolina”
311283
Wierchomla Wielka – Gospodarstwo ekologiczne „U Jaśka”
Wierchomla Wielka – Gospodarstwo ekologiczne „U Jaśka”
311284
Tylicz – „U Jędrusia”
Tylicz – „U Jędrusia”
311285
Tylicz – Willa „U Babci Mili”
Tylicz – Willa „U Babci Mili”
311286
Szczawnik – „U Janka”
Szczawnik – „U Janka”
311287
Mizerna – „Familiówka”
Mizerna – „Familiówka”
311288
Stryszawa – „Nad wodospadem”
Stryszawa – „Nad wodospadem”
311289
Stryszawa – „Leśny Zakątek"
Stryszawa – „Leśny Zakątek"
311290
Stryszawa –„Domek w Górach”
Stryszawa –„Domek w Górach”
311488
Szlaki_Małopolski
Szlaki Małopolski to serwis poświęcony turystyce kulturowej, prowadzony przez Małopolski Instytut Kultury. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie.
(www.szlakimalopolski.pl)
Piętnaście gospodarstw agroturystycznych zostało specjalnie dobranych w ramach programu „Małopolska Wieś dla Seniorów”. Przygotowały one specjalną ofertę ze zniżkami dla osób powyżej 60. roku życia i zachęcają seniorów do aktywnego wypoczynku.

Lista obiektów jest starannie dobrana pod względem wysokiej jakości usług, atrakcyjności turystycznej dla osób starszych oraz prowadzących je gospodarzy, którzy są osobami przeszkolonymi z zakresu animacji czasu wolnego.

Jest to doskonała propozycja dla aktywnych seniorów, którzy nie boją się zdobywania nowych doświadczeń i osób starszych, które preferują spokojniejsze formy odpoczynku, szukają miejsca na urlop z daleka od zgiełku wielkich kurortów, w swoim gronie i często w terminach odbiegających od ram wakacyjnego sezonu.

Gospodarstwa z katalogu „Małopolska Wieś dla Seniorów” to miejsca, w których można nie tylko skorzystać z regionalnego menu, spacerować po pięknych okolicach i wypoczywać w zaciszu, ale także spędzać czas bardzo aktywnie. Obiekty dysponują warunkami do jazdy konnej, wycieczek rowerowych, nordic walkingu, wędkarstwa czy gry w tenisa, a w zimie także narciarstwa biegowego i zjazdowego. Wyjeżdżając do każdej z tych miejscowości, można także zapoznać się z lokalną historią i regionalnymi tradycjami, zwiedzać okoliczne zabytki, jak również brać udział w organizowanych warsztatach twórczych, nauczyć się ludowego rękodzieła i rzemiosła. Gospodarze to osoby nie tylko serdeczne i pomocne, ale także lubiące spędzać czas ze swoimi gośćmi, towarzyszyć im podczas pobytu oraz oprowadzać ich po okolicy.

Każdy z obiektów, oprócz bogatego programu atrakcji dla seniorów, spełnia wymogi osób starszych także w kwestiach zakwaterowania.

Właściciele każdego z obiektów przygotowali oryginalne pomysły spędzania wolnego czasu, z których turyści mogą wybrać propozycje dla nich atrakcyjne. Wszystkie miejsca są przygotowane pod kątem turystyki osób starszych, jednak każde z nich jest inne i oferują różnorodne programy.

Program „Małopolska Wieś dla Seniorów” to inicjatywa Sądeckiej Organizacji Turystycznej. Realizatorką projektu jest Bożena Srebro, dyrektor Sądeckiej Organizacji Turystycznej, wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Wyselekcjonowana oferta to kolejna propozycja po jej wcześniejszych udanych pomysłach: „Małopolska wieś dla dzieci”, „Małopolska wieś pachnąca ziołami”, „Małopolska – miodowa kraina”.

Opracowanie: Marta Kubas
MATERIAŁ POCHODZI Z SERWISU SZLAKI MAŁOPOLSKI (szlakimalopolski.pl)
Trasę poleca
Szlaki_Małopolski

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
18 listopada 2016 kys30 napisał:
:)
MarekT
15 września 2015 MarekT napisał:
Oooo, cieszę się, że pojawiły się punkty na mapie :)
MarekT
2 września 2015 MarekT napisał:
Trzeba było się pofatygować i przejechać między tymi obiektami z włączonym Traseo. W takiej formie jak jest teraz to tylko niechlujna reklama. Po niechlujnej reklamie należy się spodziewać niechlujnych obiektów, czyż nie? Polecam pod rozwagę.
Moja mapa 0