Malmo - trasa spacerowa przez park i stare miasto

Dodano 2 października 2010 przez Garmin
Malmo - trasa spacerowa przez park i stare miasto
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1300
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 3,9 km
 • Czas trwania: 4 h 4 min
 • Średnia prędkość: 0,96 km/h
 • Przewyższenie: 133,84 m
 • Suma podejść: 983,35 m
 • Suma zejść: 991,38 m
 • Data: 12 września 2010
 • Lokalizacja: Szwecja, Skåne Län, Malmo
572
Komisariat Policji
573
Biblioteka Miejska stary i nowy budynek
574
Kasyno
575
Lila Torg - Mały Targ
576
Gustav Adolfs Torg
577
Hotel Hilton, Triangeln
1321
P9120731.png
Komisariat Policji
1322
P9120759.png
Jeden z licznych kanałów w Malmo - można wypożyczyć rowery wodne lub wykupić przejażdżkę łodzią turystyczną
1323
P9120794.png
Jeden z wielu pomników w parku
1324
P9120799.png
Urokliwe boczne uliczki Starówki
1325
P9120808.png
Budynki z pruskiego muru na Lila Torg
Trasa rozpoczyna się na placu przed Hotelem Hilton u zbiegu ulic: Ostra Ronneholmsvagen oraz Foreningsgatan, skąd głównym deptakiem kierujemy się na północ. Po drodze mijamy wiele sklepów i kafejek. Skręcamy w druga ulicę w lewo: Karleksgatan , aż dotrzemy do Davidhalsstorg, po czym kierujemy się nadal na północ do ul. Storgatan. Skręcamy w nią w lewo i dochodzimy do ruchliwej drogi Fersens Vag. Przechodzimy przez skrzyżowanie, by po drugiej stronie dotrzeć do interesującego nowego i starego budynku Miejskiej Biblioteki. Za nim znajduje się urokliwy park, gdzie podczas ładnej pogody można zrobić sobie piknik lub po prostu poodpoczywać na ławeczkach. Kierując się nadal na północ, przechodzimy prze mostek nad jednym z licznych kanałów w Malmo. W budynku po prawej stronie znajduje się jedno z trzech kasyn w mieście. Spacerując dalej docieramy ponownie nad kanał, gdzie możemy karmić kaczki. Za jej zakrętem znajduje się ciekawy pomnik - rzeźba leśnej bogini wraz ze stadem sarenek. Niektórym zwierzętom tylko głowa wystaje ponad ziemię, interesujący widok i na pewno atrakcja, szczególnie dla małych dzieci, które lubią dosiadać sarenki. Od rzeźby kierujemy się na wschód i podążamy prosto ul. Hjortackegattan. Na jej końcu przecinamy ul. Langardsgatan w kierunku południowo-wschodnim i nadal prosto idziemy ul. Jons Filsgatan. Po obu stronach znajdują się domy i małe domki wybudowane w typowym skandynawskim stylu - bardzo fotogeniczne. Następnie skręcamy w prawo w ul. Larochegatan, którą docieramy do uroczego małego placu Lilla Torg. W tłumaczeniu na polski to znaczy Mały Targ, który został wytyczony ok. 1590 r. Powstał tam budynek hali targowej, służący drobnemu handlowi, ale w 1968 r. został na szczęście zburzony, na czym zyskał wygląd placu. Wokół znajduje się wiele restauracji i ogródkami, w których można przesiadywać nawet zimą , gdyż posiadają lampy gazowe, dające ciepło. Znajduje się tam również jeden z najstarszych budynków w Malmo: Hedmanska gården, gdzie w lecie organizuje się koncerty na jego podwórzu. Kierujemy się nadal ul. Larochegatan do głównego deptaka ul.: Sodergatan i skręcamy w prawo. Po dotarciu do placu Gustav Adolfs Torg przecinamy go, kierując się wciąż na południe i kontynuujemy ten kierunek deptakiem Sodra Forstadsgatan do samego jego końca, aż zobaczymy ponownie Hotel Hilton. Po drodze mijamy wiele ciekawych i odnowionych kamienic czy rzeźb. Mamy również ogromny wybór sklepów czy restauracji.
Wasza ocena: 3.7 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
30 maja 2013 boulinek11 napisał:
Ciekawy opis, zachecajacy do spaceru po tym urokliwym szweckim miescie.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.