Magura

Dodano 17 września 2012 przez rysowanie
Magura
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

14206
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

85845
Widok na Skrzyczne
Widok na Skrzyczne
85846
W drodze na szczyt
W drodze na szczyt
85847
Klimczok
Widok na Bielsko z Klimczoka
85848
Widok na Bielsko
Widok na Bielsko
Trasa bardzo przyjemna, aczkolwiek trochę długa i miejscami żmudna, jak to na w niskich górach Beskidu.
Trasę rozpoczęliśmy od wyciągu na Skrzyczne. Ciężko było znaleźć drogę, która poprowadzi nas do żółtego szlaku na Magurę, ale zaraz za ośrodkiem PTTK (lub to, co z niego zostało) skręcamy w lewo i rozpoczynamy wędrówkę.
Początkowa trasa przyjemna, potem zaczyna doskwierać ciągła stromizna. Docierając do schroniska na Magurze, można się wzmocnić zimnym, które bardzo szybko siły dostarcza.
Kontynuujemy wycieczkę, idąc w stronę schroniska Błotne, miejscami na łysinach można podziwiać ładne widoki na północ, jak i na południe zboczy.
Po dotarciu na Błotne chwila odpoczynku i idziemy dalej, z myślą, że zdążymy dojść przed nocą do Szczyrku. Niestety ostatni odcinek i wskazania czasowe na znakach nie odzwierciedlały rzeczywistości i po dotarciu do obrzeży Bielska Białej byliśmy zmuszeni do posłużenia się w dalszej trasie publicznymi środkami transportu.
Trasa dobra dla piechurów jak i dla cztero- i dwukołowców. Można też spokojnie zabrać nosidełko i pokazać swoim pociechom trochę polskich gór.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 4.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
8 listopada 2015 kys30 napisał:
Ciekawy opis i zdjecia
peputka
22 października 2012 peputka napisał:
Fajna opcja :D
Mala1234
18 września 2012 Mala1234 napisał:
Mila i przyjemna trasa. POlecam
boulinek11
17 września 2012 boulinek11 napisał:
Trasa spokojna, ale trzeba sie przygotować na troszke wysiłku szczególnie na początku trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.