LUBLIN - WOLA UHRUSKA

Dodano 26 czerwca 2020 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

177887
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 107 km
 • Czas trwania: 46 h 50 min
 • Średnia prędkość: 2,29 km/h
 • Przewyższenie: 61,52 m
 • Suma podejść: 546,02 m
 • Suma zejść: 513,33 m
 • Lokalizacja:
Szlak rowerowy Lublin – Wola Uhruska umożliwia poznanie Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego – pięknej krainy jezior, bagien i torfowisk, z ogromnym bogactwem flory i fauny. Trasa szlaku nie jest trudna, prowadzi w większości przez teren równinny. Nawierzchnie są zróżnicowane, ale przeważają drogi asfaltowe. Szlak bierze początek w Lublinie od Ronda Berbeckiego na al. Andersa, dalej przebiega drogą rowerową wzdłuż ul. Koryznowej, ul. Trześniowską i Wrzosową do ul. Grodzkiego w kierunku Zawieprzyc. Szlak początkowo biegnie Wyżyną Lubelską, dolinami: Ciemięgi, Bystrzycy i Wieprza wchodząc następnie na Polesie Lubelskie. Prowadzi przez obszar Parku Krajobrazowego „Pojezierze Łęczyńskie” i Poleskiego Parku Krajobrazowego oraz Poleskiego Parku Narodowego, które wchodzą w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Polesie Zachodnie”. Trasa przebiega w pobliżu jezior: Nadrybie, Piaseczno, Bikcze i Wereszczyńskie. Końcowy odcinek biegnie w strefie granicznej Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i Pagórów Chełmskich, przez Lasy Włodawskie i Sobiborske, oraz doliną Bugu. W Stulnie trasa dochodzi do szlaku rowerowego Janów Podlaski – Hrubieszów. Najniżej położony punkt na trasie (ok. 152 m n.p.m.) znajduje się w dolinie Wieprza w okolicach Zawieprzyc. Natomiast maksymalną wysokość ma końcowy odcinek w okolicach Woli Uhruskiej (ponad 215 m n.p.m.). Na trasie, oprócz walorów przyrodniczo-krajobrazowych, znajdują się także obiekty dziedzictwa kulturowego. Do najciekawszych z nich należą zespoły zamkowo-parkowe w Jakubowicach Murowanych i Zawieprzycach, zabytkowe kościoły w Bystrzycy i Wereszczynie oraz dawna cerkiew prawosławna (obecnie kościół) w Hańsku. W Starym Załuczu szlak przebiega w pobliżu Poleskiego Parku Narodowego.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Poleski Park Narodowy
Poleski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poleskiego Parku Narodowego, zakres ograniczony linią miejscowości Kopina na południu, Hańska na wschodzie, Sosnowicy na północy i Rogoźna na zachodzie. Wydanie 2, 2017

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.