Lubin - Zimna Woda - Raszówka

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Lubin - Zimna Woda - Raszówka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9003
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 44,2 km
 • Przewyższenie: 74,72 m
 • Suma podejść: 301,54 m
 • Suma zejść: 301,05 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63112
Pieszków-MBCz98
Lubin - Brunów - Zimna Woda - Raszówka - Gorzelin - Pieszków - Lubin
Długość trasy 44 km.
Trasa przebiegająca i szosami, i drogami leśnymi. Odcinki przebiegające duktami szutrowymi są przejezdne rowerem przez cały rok.
Opis trasy rozpoczynamy od skrzyżowania ulicy Lecha Kaczyńskiego z ulicą Hutniczą.
Kierujemy się ścieżką rowerową w górę ulicy Hutniczej. Przekraczamy ulicą Jana Pawła II i docieramy do miejsca gdzie obwodnica skręca na południowy-wschód. Jedziemy jeszcze mały kawałek chodnikiem, lecz wnet skręcamy w pola i żółtym szlakiem pieszym jedziemy do Krzeczyna Małego. Do tej wsi docieramy przy jego wschodnim krańcu. Krótki odcinek szosą bardzo ruchliwą i pod kątem prostym skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy wśród pól, a gdy droga się rozwidla skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą kierujemy się ponownie na północ (w prawo). Nadal jedziemy żółtym szlakiem, który w pewnym momencie skręca na północny-zachód i wchodzi do lasu. Jadąc przez las osiągamy najwyższy punkt wyprawy (194 m n.p.m.) i docieramy do Brunowa. Gdy dojedziemy do głównej szosy przez wieś skręcamy w lewo (na południe). Asfaltową szosą jedziemy przez wieś docierając do poprzecznej ruchliwej drogi relacji Lubin-Chojnów. Przeskakujemy na drugą stronę i już leśną drogą podążamy w kierunku Ogrodziska. Po jednym kilometrze, w Ogrodzisku, skręcamy w lewo i jedziemy drogą asfaltową do Gorzycy. Na początku tej wsi skręcamy w prawo kierując się do Bolanowa. Dobra droga szutrowa w lesie. Przejeżdżamy przez ten przysiółek i podążamy dalej. Po kilku kilometrach docieramy do drogi asfaltowej koło Zimnej Wody. Skręcamy w lewo i jedziemy do Karczowisk. Przeskakujemy na drugą stronę ruchliwej drogi relacji Lubin-Legnica. Drogą brzegiem lasu, potem lasem jedziemy do przejazdu kolejowego, za którym docieramy do Raszówki. Z Raszówki wjeżdżamy w drogę asfaltową w lewo (na północ) biegnącą do Gorzelina. Z Gorzelina szosą podążamy do Pieszkowa. W Pieszkowie na skrzyżowaniu przed kościołem skręcamy w lewo i przez Osiek dojeżdżamy do Lubina na Przylesiu. Objeżdżamy Przylesie ścieżką asfaltową wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Z ulicy tej zbaczamy w prawo i obok dużych sklepów wjeżdżamy w Park Wrocławski. Docieramy do Alei Niepodległości wzdłuż której (ścieżka rowerowa) wracamy na miejsce startu.
Ciekawe obiekty na trasie to: pałac w Krzeczynie Małym, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie, kościół świętego Józefa Robotnika w Gorzycy, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.