Lubin - Parszowice jesienna

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Lubin - Parszowice jesienna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9006
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 42,5 km
 • Przewyższenie: 51,45 m
 • Suma podejść: 177,12 m
 • Suma zejść: 177,13 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63108
Parszowice-9
Z Lubina do Parszowic
Długość trasy 43 km.
Prawie cała trasa przebiega szosami. Tylko niewielki odcinek, od Koźlic do Rynarcic, biegnie leśną drogą szutrową.
Opis trasy rozpoczynamy od skrzyżowania drogi nr 3 (z Zielonej Góry do Wrocławia) z ulicą Ścinawską. Na "światłach" przeskakujemy na drugą stronę. Mały kawałek ścieżką rowerową i drogę biegnącą do Ścinawy przekraczamy poprzecznie. Drogą na północ dojeżdżamy do szosy biegnącej do Księginic. W Księginicach skręcamy w lewo i przed pałacem jedziemy w kierunku Składowic. Droga biegnie do tej wsi wśród pól. Dojeżdżając do głównej drogi w Składowicach kierujemy się w prawo (na północny-wschód) do Ustronia i Dąbrowy Górnej. Przy końcu Dąbrowy Górnej, na przystanku autobusowym, skręcamy w prawo (na południe i jedziemy do Siedlec. W tej wsi, przy kościele, skręcamy w lewo (na południowy-wschód) i kierujemy się na Ręszów. Przejeżdżamy przez Ręszów i podążamy na wschód. Docieramy do poprzecznej drogi biegnącej ze Ścinawy do Parszowic. Skręcamy w prawo (na południe) i przez Sitno docieramy do Parszowic. W Parszowicach, przy kościele Świętej Rodziny, ostry skręt w prawo (na zachód) i droga prowadzi nas do Niemstowa. W Niemstowie, przy boisku, przed kościołem, skręt w prawo w szutrową drogę (na północ), którą jedziemy do Czerńca, po drodze przejeżdżając nad Zimnicą. Z Czerńca kierujemy się na północ do Księginic, po drodze przekraczając ruchliwą drogę relacji Ścinawa-Lubin. Od Księginic wracamy do Lubina tą samą trasą, którą rozpoczęliśmy wycieczkę.
Ciekawe obiekty na trasie to: pałace w Księginicach i Jana Jonstona w Składowicach, kościoły świętego Józefa Oblubieńca w Ustroniu, świętego Michała Archanioła w Siedlcach, Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu, świętego Antoniego Padewskiego w Niemstowie, Świętej Rodziny w Parszowicach, Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Ręszowie. W kościele Świętej Rodziny w Parszowicach (na zdjęciu) swą mszę prymicyjną odprawił błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.