Lubin - Niemstów - Pieszków

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Lubin - Niemstów - Pieszków
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9001
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 31,9 km
 • Przewyższenie: 46,11 m
 • Suma podejść: 159,67 m
 • Suma zejść: 159,67 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63115
LTR-97-Jozefa
Lubin - Dąbrowa Dolna - Niemstów - Pieszków - Lubin (pętla szosowa)
Długość trasy około 32 km.
Jest to trasa na prawie całym swoim przebiegu biegnąca szosami, a więc możliwa do przejechania nawet zimą, gdy mamy śnieg.
Rozpoczynamy jadąc od wielkiego ronda ulicą Ścinawską do drogi nr 3 (trasa na Wrocław). Na "światłach" przeskakujemy na drugą stronę. Mały kawałek ścieżką rowerową i drogę biegnącą do Ścinawy przekraczamy poprzecznie. Drogą na północ dojeżdżamy do szosy biegnącej do Księginic. W Księginicach koło pałacu kierujemy się do Składowic. W Składowicach skręcamy w prawo i podążamy do Ustronie i dalej Dąbrowy Górnej. Tutaj na skrzyżowaniu (obok przystanku autobusowego) skręcamy na południe (w prawo) do Siedlec. W tej miejscowości przecinamy ruchliwą szosę relacji Lubin-Ścinawa. Za kościołem w drogę w prawo (nadal na południe) i jadąc obok boiska podążamy do Czerńca. Przecinamy Czerniec jadąc nadal na południe. Za tą wsią kończy się droga asfaltowa i do Niemstowa jedziemy dobrą drogą szutrową. Zimą nie sprawia to większych kłopotów. W Niemstowie skręt w prawo (na południowy-zachód). Asfaltem do trasy biegnącej z Lubina do Wrocławia. Uwaga - szosa bardzo ruchliwa. Przeskakujemy na drugą stronę i kawałek asfaltem, a potem drogą szutrową (też dobra nawierzchnia) jedziemy do Pieszkowa. Ponownie asfalt. Tuż za kościołem skręt w prawo i jadąc na północ przez Osiek docieramy do Lubina. Tutaj ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Piłsudskiego i Paderewskiego zdążamy na miejsce startu przy ulicy Ścinawskiej.
Najciekawsze obiekty na tej trasie to: pałac w Księginicach, dwór Jana Jonstona w Składowicach, kościółek świętego Józefa Oblubieńca w Dąbrowie Dolnej, kościoły Michała Archanioła w Siedlcach, Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu, świętego Antoniego Padewskiego w Niemstowie i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Dolnośląskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Szlak Piastowski (Granitowy) K-2 | Autor zdjęcia: KsiestwoSJ
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0