Lubin - Mierzowice trasa jesienna

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9005
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 44,0 km
 • Przewyższenie: 45,28 m
 • Suma podejść: 224,46 m
 • Suma zejść: 224,45 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63106
Mierzowice
Z Lubina do Mierzowic
Długość trasy 44 km.
Trasa przebiegająca szosami i drogami leśnymi. Odcinki przebiegające duktami szutrowymi są przejezdne rowerem przez cały rok.
Rozpoczynamy jadąc od wielkiego ronda ulicą Ścinawską do drogi nr 3 (trasa na Wrocław). Na "światłach" przeskakujemy na drugą stronę. Mały kawałek ścieżką rowerową i drogę biegnącą do Ścinawy przekraczamy poprzecznie. Drogą na północ dojeżdżamy do szosy biegnącej do Księginic. Przejeżdżamy przez tę wieś. Dojeżdżamy do drogi łączącej Lubin ze Ścinawą. Przeskakujemy na drugą stronę (ostrożnie - droga ruchliwa) i jedziemy do Czerńca. Na początku wsi skręcamy w lewo i tuż za kościołem skręcamy w prawo (na południe) kierując się na Niemstów. Droga staje się szutrowa. Przejeżdżamy mostkiem nad Zimnicą. Dojeżdżamy do Niemstowa. Na głównej drodze skręcamy w lewo (na wschód) do Parszowic. Docieramy szosą w bezleśnym terenie. Tutaj, koło kościoła w którym błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko odprawiał mszę prymicyjną, kierujemy się na południe (w prawo). W Wielowsi skręcamy w prawo (na zachód), a następnie w lewo (na południowy-zachód) i wnet jesteśmy w Gromadzynie. Tutaj w lewo (na wschód). Na krańcu wsi drogą skręca na południe i dociera do Mierzowic. Przejeżdżamy bokiem tej wsi i po około kilometrze jesteśmy przy drodze łączącej Lubin z Wrocławiem (uwaga - bardzo ruchliwa). Przeskok na drugą stronę tej szosy i w las. Droga szutrowa dobrej jakości do Miłoradzic. Trasa biegnie początkowo na południowy-zachód, potem na zachód, by skręcić na północny-zachód. W Miłoradziacach skręcamy na zachód i dojeżdżamy do Raszowej (Raszowa Duża) drogą szutrową. Tutaj kierujemy się na północ (w prawo). Jedziemy szosą mijając Pieszków i Osiek. Wjeżdżamy na Przylesie. Ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Piłsudskiego do ulicy Zwierzyckiego. Tą ulicą do Parku Wrocławskiego i potem do wielkiego ronda przy ulicy Paderewskiego. Powrót na miejsce startu.
Ciekawe obiekty na trasie to: pałac w Księginicach, kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu, kościół świętego Antoniego Padewskiego w Niemstowie, kościół Świętej Rodziny w Parszowicach, kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wielowsi, kościół świętego Franciszka w Mierzowicach, kościół Świętej Trójcy w Miłoradzicach, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie i kościół Chrystusa Króla w Osieku, a także drewniane rzeźby w Gromadzynie.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.