Lubin-Brunów-Bukowna-Zimna Woda-Lubin

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Lubin-Brunów-Bukowna-Zimna Woda-Lubin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8960
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 44,8 km
 • Przewyższenie: 70,01 m
 • Suma podejść: 306,57 m
 • Suma zejść: 306,55 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63222
Brunow-IX-2011_3
Pętla Lubin - Brunów - Bukówna - Zimna Woda - Lubin
Długość trasy – 45 km.
Wycieczkę rozpoczynamy przy starej wieży ciśnień na Osiedlu Polne. Kierujemy się w kierunku sklepu Real, przejeżdżamy przez parkin docierając do ulicy Stary Lubin. Przecinamy ją w poprzek i ścieżką wśród pól podążamy do Krzeczyna Małego żółtym szlakiem pieszym. Do Krzeczyna Małego docieramy przy jego wschodnim krańcu. Krótki odcinek szosą bardzo ruchliwą i pod kątem prostym skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy wśród pól, a gdy droga się rozwidla skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą kierujemy się ponownie na północ (w prawo). Nadal jedziemy żółtym szlakiem, który w pewnym momencie skręca na północny-zachód i wchodzi do lasu. Jadąc przez las osiągamy najwyższy punkt wyprawy (194 m n.p.m.) i docieramy do Brunowa. Gdy dojedziemy do głównej szosy przez wieś skręcamy w lewo (na południe). Asfaltową szosą jedziemy przez wieś docierając do poprzecznej ruchliwej drogi relacji Lubin-Chojnów. Przeskakujemy na drugą stronę i już leśną drogą podążamy do Ogrodziska. Tutaj przeskok przez szosę i polami do kolonii Ogrodzisko i zanurzamy się w las. Pofałdowaną trasą dojeżdżamy do Liśca. W Liścu szosą kierujemy się do Bukówny, do której wjeżdżamy po 2 kilometrach. Na skrzyżowaniu w tej wsi jedziemy w lewo (na wschód). Osiągamy tutaj najniższy punkt wycieczki - 125 m n.p.m. Na końcu wsi droga kieruje się na północny-wschód, a my przejeżdżamy przez dwa mostki nad rzeczką o nazwie Czarna Woda. Dalej trasa biegnie polami i lasami na wschód do Wiercienia. W tej wsi skręcamy w polną drogę na północ i polami dojeżdżamy do Zimnej Wody. Można też dojechać trasą asfaltową. W Zimnej Wodzie, na głównej drodze przez wieś, skręcamy w prawo (na wschód). Za wsią, na parkingu leśnym, wjeżdżamy w las i szeroką leśna drogą jedziemy kilka kilometrów. Na sporym skrzyżowaniu dróg leśnych spotykamy szlak niebieski rowerowy i zielony pieszy. Skręcamy w prawo (na wschód) i trzymając się szlaku zielonego dojeżdżamy do Krzeczyna Wielkiego. Uwaga: w pewnym momencie szlak niebieski rowerowy odchodzi od zielonego pieszego, a nasz szlak zielony podąża na północny-wschód. Przejeżdżamy przez osiedle domków i za osiedlem skręcamy w lewo. Przed boiskiem w prawo do lasu. Trzymając się niebieskiego szlaku pieszego (lub zielonego) docieramy do kościoła pod wezwaniem Marii Dominiki Mazzarello. Za tym kościołem wjeżdżamy na ulicę Przemysłową i jedziemy tą ulicą aż do rozwidlenia. Na rozwidleniu kierujemy się w lewo (na północ) i dojeżdżamy do ulic Stary Lubin, z której skręcamy w ulicę Chocianowską, a następnie Bolesławiecką. Docieramy w ten sposób do ulicy Parkowej, przy której stoi stara wieża ciśnień, od której zaczęliśmy wycieczkę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0