category-icon

LGD3k_J Przy Wiśle

21 km
0 m
Cedry

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-12-21
Cedry
category-icon
21 km
0 m
0 m
Łatwy
3.2/6
Trasa, która prowadzi nas po równinach żuławskich. Podróż najlepiej rozpocząć w miejscowości Cedry Wielkie. W miejscowości tej, możemy skorzystać z szeregu atrakcji: Możemy zwiedzić zabytkowy kościół pw. Sw. Apostołów Piotra i Pawła, możemy wypocząć w pobliskim parku, lub skorzystać z miejsca spędzania czasu wolnego. W Cedrach znajduje się także kilka sklepów, w których możemy dokonać zakupu niezbędnych rzeczy oraz znajduje się tu restauracja, w której możemy posilić się przed, lub po podróży. Udając się w kierunku Cedr małych, przejeżdżamy przez drogę ekspresową S6 i następnie udajemy się do miejscowości Błotnik, w której podziwiać możemy, ale także możemy skorzystać z uroków wody i znajdującej się tam przystani. Jadąc dalej dojeżdżamy do wału wiślanego, który niebawem stanie się częścią miedzy-narodowej trasy rowerowej wzdłuż Wisły, tzw. Euro Velo 9 /R9/. Po drodze w miejscowości Kiezmark i Leszkowy możemy podziwiać stare domy, tzw strażnice wałowe. Niegdyś mieszkali tam ludzie, których zadaniem była opieka nad wałami. Trasa jest bardzo łatwa i polecana szczególnie rodzinom z dziećmi

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Mapa turystyczna "Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana" została opracowana we współpracy z pracownikami tegoż Parku, dzięki czemu stanowi dokładne i rzetelne źródło informacji na temat tego obszaru. Mapa Mierzei Wiślanej doskonale nadaje się do uprawiania zarówno turystyki pieszej, jak i rowerowej. Mapa swoim obszarem zamyka się na zachodzie przy Mikoszewie, na wschodzie zaś przy Fromborku.

Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane

Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.