category-icon

LGD3K_H

14 km
0 m
Lędowo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-10-17
Lędowo
category-icon
14 km
0 m
0 m
Łatwy
3/6
Jest to trasa odkrywająca przed nami uroki i walory Żuław Gdańskich. Trasa liczy około 15 kilometrów i poza małym fragmentem prowadzonym w pasie drogi 227, prowadzi mało uczęszczanymi drogami publicznymi, ścieżkami rowerowymi i płytami osadzonymi na drogach gruntowych. Generalnie jest to bezpieczna i przyjazna pętla rowerowa, przez co polecana jest dla rodzin z dziećmi i dla Seniorów, na co wpływ ma jej płaski charakter.
Przygodę możemy rozpocząć w miejscowości Lędowo, lub Wróblewo. W obu znajduje się infrastruktura sprzyjająca turystyce rowerowej. Jest gdzie zaparkować, jest wiata w której możemy się schronić, jest miejsce na ognisko. Dodatkowo we Wróblewie możemy zwiedzić prześlicznie położony kościółek nad sama Motławą.
W miejscowości Wocławy znajdują się ruiny gotyckiego kościoła z XV w pw. Św. Piotra i Pawła Budowla uległa zniszczeniu w wyniku pożaru w 1729r. I chociaż kościół został odbudowany, to jednak, kolejny raz został zniszczony w 1945

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane

Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.