LGD Zdrój - szlak rowerowy

Dodano 16 maja 2014 przez plik GPX
LGD Zdrój - szlak rowerowy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

41052
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 14,7 km
 • Przewyższenie: 177,84 m
 • Suma podejść: 382,13 m
 • Suma zejść: 382,13 m
 • Data: 15 maja 2014
243561
Paczółtowice Krakow Valley Golf&Country Club
243562
Klasztor w Czernej, kapliczka
243563
Dolina Eliaszówki, źródło św. Eliasza
Ciekawa wycieczka rowerowa po okolicach Krzeszowic – choć nie długa, można liczyć na wiele atrakcji. Pierwszą jest stojący w punkcie początkowym trasy pełen uroku drewniany kościółek w Paczółtowicach. Tu także można na dużym parkingu przed kościołem zostawić samochód. Od kościółka można podjechać stromą drogą do klubu golfowego Krakow Valley Golf & Country Club, rozciągającego się na szerokim, malowniczym płaskowyżu jurajskim.
Piękne i rozległe widoki można obejrzeć również z pól poniżej Krzyża Milenijnego, wznoszącego się ponad ogromnym kamieniołomem w Czatkowicach.
W drodze powrotnej do Paczółtowic jedziemy przez tajemniczą, cienistą i porośniętą lasem Dolinę Eliaszówki, odwiedzając m.in. cenny zabytek baroku – klasztor karmelitów w Czernej.
Aby pokonać trasę, trzeba mieć niezłą kondycję (kilka stromych podjazdów i jeden bardzo trudny zjazd stromymi ścieżkami). Tą ostatnią trudność można jednak ominąć, nieco wydłużając trasę – od Krzyża Milenijnego wystarczy wrócić się do szosy z Dębnika do Krzeszowic i wzdłuż niej zjechać do Czatkowic.
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.